Narkotik uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor

banner37

Narkotik polisi, önceki gün zanlı D.P.J’nin ikametgahına düzenlediği operasyonda, satışa hazır 16 paket içerisinde yaklaşık 5 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirdi

Narkotik uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün son günlerde art arda düzenlediği operasyonlarda uyuşturucu satıcılarının yakalanması dikkat çekti.


Narkotik polisinin önceki gün Lefkoşa’da zanlı D.P.J’nin ikametgahına düzenlediği operasyonda, 16 paket halinde satışa hazır vaziyette yaklaşık 5 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirdi.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ramadan Karahüseyin’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Karahüseyin, 03.06.2021 tarihinde, Lefkoşa’da sakin zanlı D.P.J’nin tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptığının öğrenildiğini, aynı gün 15.45-16.05 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görevli bir polis ekibi tarafından zanlının ikametgahında mahkeme emri ile huzurunda arama yapıldığını belirtti.


Karahüseyin, operasyon sırasında zanlının tasarrufundaki foil kağıdı parçalarına sarılı 16 paket halinde satışa hazır vaziyetteki yaklaşık 5 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri pencereden attığını ve bunların emare alındığına vurgu yaptı.
 


Karahüseyin, zanlının bahse konu maddeleri, 2 bin 500 TL karşılığında aranan bir şahıstan aldığının tespit edildiğini kaydetti.


Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Karahüseyin, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, istenen 3 günlük tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kıbrıslı
Kıbrıslı - 1 hafta Önce

Bunlara kökden temizlik ama kimde var öyle yürek .

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75