banner6

Narkotikten torbacılara “Paket Operasyonu”

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği başarılı operasyonda 56 pakete bölünmüş 56 gram uyuşturucu madde ele geçirildi ve uyuşturucu satışı yapan iki kişi tutuklandı

Narkotikten torbacılara “Paket Operasyonu”
banner99

“UYUŞTURUCUYU BİRLİKTE SATIYORLARDI”… Lefkoşa’da önceki gün gerçekleştirilen operasyonda zanlıların içerisinde bulunduğu araçta satışa hazır halde paketlenmiş 56 gram Hintkeneviri ve uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen TL ve döviz cinsinden nakit para bulduklarını belirten polis, uyuşturucuyu zanlı T.B.N.D.’nin aranan bir şahıs aracılığı ile 84 gram olarak ithal ettiğini ve zanlı A.D.M. ile birlikte sattıklarının belirlendiğini söyledi.

Emine UYSAL ÇALUDA


Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün önceki gün gerçekleştirdiği ‘Paket Operasyonu’ adlı operasyonda, uyuşturucu satışı yaptığına inanılan iki kişinin tasarrufunda 56 pakete bölünmüş 56 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan TL ve döviz cinsinden yüklü sayılabilecek bir miktarda nakit para ele geçirildi.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithali, tasarrufu ve verme” suçlamaları ile tutuklanan T.B.N.D. (E-26) ve A.D.M. (K-26) dün öğleden sonra Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 11.11.2021 tarihinde saat 18.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından, Şehit Hikmet Rezvan Sokak’ta Lefkoşa’da gerçekleştirilen operasyonda, Lefkoşa’da sakin T.B.N.D.’nin kullanımında bulunan ve Lefkoşa’da sakin A.D.M.’nin yolcu olarak bulunduğu PG 657 plakalı aracım içerisinde saklanmış bir şekilde, satışa hazır vaziyette yaklaşık 56 ayrı pakette 56 gram ağırlığında Hintkeneviri (Skunk) türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak, emare alındığa vurgu yaptı.


Polis memuru Cemal Ramiz, ayrıca uyuşturucu madde satışından elde edildiği tespit edilen 12 bin 20 TL, 660 Dolar ve 70 Euro nakit para bulunarak emare alınıp, her iki zanlının tutuklandığını kaydetti. 

Ramiz, zanlıların ikametgahında yapılan aramada üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, 4 bin 200 TL ve foil kağıtlarının bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

banner134

“Uyuşturucu satışı yaptıklarına dair bulgular var”


Ramiz, zanlı T.B.N.D.’nin son bir ay içerisinde aranan bir şahıs aracılığı ile 84 gram uyuşturucuyu bin 950 Euro karşılığında Haspolat’ta alıp, satışını yaptığının belirlendiğine vurgu yaptı.


Ramiz, yine zanlı T.B.N.D.’nin aranan bir şahsın aracılığı ile 84 gram uyuşturucuyu ithal edip, zanlı 2 A.D.M. ile birlikte satışını yaptıklarının belirlendiğini kaydetti.

Zanlıların gönüllü ifade verdiğini ancak teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, ayrıca aranan emare ve zanlı olduğuna vurgu yapıp, üç gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104