Ne acı bir ölüm!

banner37

Gazimağusa’da sezaryenle yeni doğum yapmış 3 çocuk annesi 38 yaşındaki Elçin Kuruoğlu, taburcu olmaya hazırlanırken aniden hayatını kaybetti. Genç annenin “sır” ölümü herkesi üzüntüye boğarken, tıp dünyasını da şaşkına çevirdi

Ne acı bir ölüm!
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da yeni doğum yapmış genç bir annenin esrarengiz ölümü, tüm yurtta büyük üzüntü yarattı.

Gazimağusa’da pazartesi akşamı Başman Doğum Kliniği’nde sezaryenle doğum yapan 38 yaşındaki Elçin Kuruoğlu, dün saat 10.30 sıralarında, doğum yaptığı klinikte hemşireler eşliğinde yürüyüş yaparken aniden fenalaşarak yere yığıldı ve hayatını kaybetti.

Herhangi bir sağlık sorunu olmadığı ve doğumdan sonra da herhangi bir sağlık sorunu yaşamadığı söylenen Elçin Kuruoğlu, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.

Elçin Kuruoğlu’nun ani ölümü, başta ailesi ve yakınları olmak üzere, doğumunu yaptıran Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Başman’ı hem şaşkına çevirdi, hem de büyük üzüntüye boğdu.

Evli ve 1’i kız, 2’si erkek, 3 evlat sahibi olan Elçin Kuruoğlu’nun aslen Geçitkaleli olduğu, Petek Pastanesi’nde çalışan eşi İsmail Kuruoğlu ile evlendikten sonra da Karakol Mahallesi’nde yaşadığı öğrenildi.

Çevresi tarafından çok sevilen Elçin Kuruoğlu’nun 2 gün önce dünyaya getirdiği erkek bebeğine Furkan Emin ismini verdiği belirtildi.

Doğar doğmaz öksüz kalan Furkan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yaşanan “ani ve gayri tabi” ölüm olayıyla ilgili olarak Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı.

banner134

Olay Yeri İnceleme ekipleri, klinikte, talihsiz kadına ait bazı eşyaları emare aldı.

Elçin Kuruoğlu’na dün Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz tarafından yapılan otopside, ölüm sebebinin tespiti için doku örnekleri alındı.

Kesin ölüm nedeninin, alınan numunelerin İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak incelemenin ardından belirleneceği açıklandı.

Genç kadının cenazesinin, Gazimağusa Suriçi’ndeki Lala Mustafa Paşa Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından bugün Gazimağusa Mezarlığı’na defnedileceği bildirildi.

Öte yandan Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek sonuca göre bir değerlendirme yapacaklarını ifade etti.

Kuruoğlu: Her şey çok iyiydi

Talihsiz kadının acılı eşi İsmail Kuruoğlu, eşinin herhangi bir sağlık sorunu olmadığını, sezaryen doğumun ardından acı olay yaşanıncaya dek de sağlığı ile ilgili her şeyin yolunda gittiğini kaydetti.

Eşinin sağlık durumunun ve moralinin olay yaşanmazdan önce çok iyi olduğunu anlatan Kuruoğlu, eşinin kendisini telefonla arayıp taburcu olacağını söylediğini, kendisinden evdeki kıyafetlerini alıp getirmesini istediğini belirtti.

İsmail Kuruoğlu, evden eşinin kıyafetlerini aldıktan sonra kliniğe doğru yola çıktığını, yolda giderken eşini telefonla aradığını ancak cevap alamadığını, kliniğin önüne gittiğinde ise 2 adet ambulans gördüğünü dile getirdi.

Sağlık ekiplerinin eşini sedyede taşıdıkları sırada son kez eşinin eline dokunabildiğini anlatan Kuruoğlu, 10 dakika önce gelmiş olsa eşine yetişebileceğini sözlerine ekledi.

Başman: Ömrümde böyle bir şey yaşamadım

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Başman Doğum Kliniği’nin sahibi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Başman, yaşanan olayla ilgili olarak çok şaşkın ve üzgün olduğunu söyledi.

Dr. Mehmet Başman, hastalarının 2 saat sonra taburcu edilecekken bu olayın yaşandığını kaydetti.

Hastanın pazartesi akşamı sezaryen olduğunu, ertesi gün yürümeye başladığını, acı olay yaşanmadan 1 saat önce de gülüp şakalaştıklarını anlatan Başman, “Saat 13.00’te hastayı taburcu edecektik. Ancak saat 11.00’e doğru yürüyüş yaparken aniden fenalaşıp düştü” dedi.

Dr. Mehmet Başman, Elçin Kuruoğlu’na gözü gibi baktığını, bu olaya kadar da ömründe böyle bir durum yaşamadığını dile getirdi.

Tıpta buna “emboli” dendiğini ancak bunu otopsiyi yapacak uzmanların söylemesi gerektiğine değinen Başman, hastanın hayatını kaybetmesinde herhangi bir ihmal olmadığını ifade etti.

Dr. Mehmet Başman, “Bu hastamızda böyle bir şey kesinlikle beklenmiyordu. Ne ateşi, ne de başka bir sıkıntısı vardı; seyri gayet iyi devam ediyordu. Ta ki fenalaşıncaya kadar durumu çok iyiydi. Gerçekten çok üzgünüm” şeklinde konuştu.

Sucuoğlu: Sonuca göre değerlendirme yapacağız

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu da Elçin Kuruoğlu’na otopsi yapıldığını, numunelerin alınıp İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini, gelecek sonuca göre de değerlendirme yapacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75