Ne kapı bıraktılar ne de pencere

banner37

İnönü’de belediye tarafından gerekli düzenlemesi yapılıp halkın hizmetine sunulan Pernara Piknik Alanı’ndaki tuvalet ve mutfaktan oluşan küçük bina saldırıya uğradı

Ne kapı bıraktılar ne de pencere
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

İnönü’de belediye tarafından gerekli çevre düzenlemesi yapılıp halkın hizmetine sunulan Pernara Piknik Alanı’ndaki masa ve sandalyelerle birlikte mutfak ve tuvalet olarak kullanılan küçük bina kimliği meçhul kişi veya kişilerin saldırısına uğradı.
Birçok eşyası kırılan ve çalınan bina, adeta harabeye döndü. Köylüler duruma büyük tepki gösterirken, hem İnönülüler hem de İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü duruma tepki gösterdi.
İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü, durumu polise bildireceğini ve binayı yeniden tamir edeceğini ancak alanı koruyup kollamanın köylüye düştüğünü bildirdi.
 

Köy sakinleri: Köylünün malına

zarar vereni polis bulmalı
 

Gazetemiz KIBRIS’ı arayan Ratip Zort isimli köy sakini, birkaç yıl önce İnönü Belediyesi tarafından “Pernara Piknik Alanı’nın düzenlendiğini söyledi. Zort, köylülerin bu düzenleme yapıldıktan sonra temiz ve manzaralı havada piknik yapmaya başladıklarını kaydetti.
   Ancak dün piknik alanına gittiklerinde gördükleri karşısında çok üzüldüklerini anlatan Zort, piknik alanında bulunan küçük binanın birileri tarafından zarara uğratıldığını aktardı. Zort, binanın adeta yıkıldığını, içerisinde ne tuvalet ne lavabo ne de başka bir eşya bırakıldığını dile getirdi.
   Elektrik fişleri ve lambalara kadar birçok malzemenin de çalındığını ifade eden Zort, kendisine göre köylünün malı olan bu binaya yapılan saldırının kasıtlı olduğuna inandığını açıkladı.

banner134
   Yine başka bir köy sakini Halil Bomboz ise, köylünün malı olan bir yere yapılan bu saldırının çok yanlış olduğunu söyledi. Piknik alanlarındaki binaya yapılan zararı gördüğünde çok üzüldüğünü ifade eden Bomboz, bu işi yapanların polis tarafından tespit edilmelerini talep etti.
 

Öncü: Çok üzücü ama tamir edeceğiz
 

İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü, Pernara Piknik Alanı’na yaklaşık 4 yıl önce belediyeleri tarafından bir proje uygulandığını ve alanın bölge halkına kazandırıldığını söyledi. Öncü, ancak söz konusu projede yaptıkları binanın kapılarının, dolaplarının, tuvaletlerinin, lavabolarının ve lambalarının çalındığını kaydetti.
   Bazı lavaboların bilinçli olarak kırıldıklarını da anlatan Öncü, yine bazı eşyaların da kırılarak imha edildiklerini aktardı.  Öncü, konuyla ilgili olarak oldukça üzgün olduğunu ve bunu yapanların bu işi kasıtlı yaptıklarına inandığını dile getirdi.
   Binayı tekrar tamir edeceklerini ifade eden Öncü, ancak bu gibi olayların küçük belediyelere külfet olduğu gibi yara da oluşturduğunu dile getirdi.
   Ali Öncü, durumu polise rapor edeceğini söyledi. Artık bu tip projeleri hayata geçirmenin yetmediğini, koruyup kollamak da gerektiğini işaret eden Öncü, bunun da sorumluluğunun köylüye düştüğünü sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75