banner6

Ne kural tanıyor, ne cezadan uslanıyor

banner37

Ne kural tanıyor,  ne cezadan uslanıyor
banner150 banner151 banner143

Doğan SAMER

   Başkent Lefkoşa’da geçtiğimiz günlerde kaza yapıp olay yerinden kaçan ve önceki gün sabah tespit edilerek cezai işleme tabii tutulan sürücü, dün günün ilk saatlerinde 175 promil alkollü içki tesiri altında bir başka trafik kazasına daha sebebiyet verdi.

   Kural tanımayan ve trafikte adeta “patlamaya hazır bomba” gibi gezen 30 yaşındaki sürücü, dün saat 01.40 sıralarında Ortaköy trafik ışıklarında tarafında yanan kırmızı ışıkta durmayarak yoluna devam etmesi sonucu yeşil ışık yandığı için yoluna devam eden bir otomobile çarptı. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı trafik kazasının ardından alkollü ve trafikteki insanların sağlığını tehlikeye atan İsmet Eren Yetimoğulları tutuklandı.

   Kazayla ilgili Polis Basın Subaylığı’ndan şu açıklama yapıldı:

   “Saat 01.40 sıralarında, Lefkoşa’da Ali Rıza Efendi Caddesi üzerinde, İsmet Eren Yetimoğulları (E-30) yönetimindeki HK 737 plakalı araçla 175 promil alkollü içki tesiri altında seyrettiği sırada, yol üzerinde bulunan Ortaköy trafik ışıklarına geldiğinde tarafında kırmızı ışık yandığı halde trafik ışıklarına riayet etmeyip dikkatsiz bir şekilde sağa dönüşe geçmesi sonucu, o esnada karşı istikametten gelip Gönyeli istikametine doğru seyreden ve tarafında yeşil ışık yandığı için düz yoluna devam eden Erin Uluçlar’ın (E-24) yönetimindeki FT 504 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan olmadı. İsmet Eren Yetimoğulları, alkollü içki tesiri altında araç kullanıp trafik kazası yapmak suçundan tutuklanmıştır.”

   Polis, kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini de belirtti.aa

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110