Ne paraları, ne de kalacak yerleri vardı

banner37

KIBRIS Gazetesi muhabirinin ihbarı sayesinde Girne CÖŞ ekibi tarafından, Baldöken otoparkı içerisinde yaşadıkları tespit edilen TC uyruklu iki turist, “Sefil Muhacir” ilan edilerek sınır dışı edildi

Ne paraları, ne de kalacak yerleri vardı
banner99

Ahmet VAMIK

Turizmin başkenti olarak bilinen Girne, son dönemlerde “Suçun başkenti” haline gelmiş durumda. Geçtiğimiz hafta sonu Girne Baldöken otoparkında yaşanan sirkat ve gasp olayının ardından, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi bölgede denetimlerini sıklaştırdı. Kalacak yeri ve parası olmayan ve birçoğu ülkede kanunsuz şekilde bulunan şahıslar nedeniyle Girne sokakları açık hava oteline dönüştü.

KIBRIS Gazetesi muhabirinin ihbarı sayesinde Cürümleri Önleme Şubesi ekibi tarafından dün Girne Baldöken otoparkı içerisinde yaşadıkları tespit edilen TC uyruklu iki turist “Sefil Muhacir” ilan edilerek sınır dışı edildi.

Kısa bir süre önce ülkeye 90 günlük turist vizesiyle giriş yapan 45 yaşındaki A.A. ve 28 yaşındaki R.M.Ş. isimli iki şahıs, iş bulmak amacıyla ülkeye geldiklerini dile getirdi. Kalacak yerleri ve paraları olmadığı için Girne Baldöken otoparkı içerisinde buldukları battaniyelerin üzerinde uyuduklarını söyleyen A.A. ve R.M.Ş. isimli iki şahıs, soruşturma amacıyla Girne Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

banner134
Herhangi bir suça karışmadıkları tespit edilen şahıslar, “Sefil Muhacir” ilan edilerek dün Girne Turizm Limanı üzerinden ülkeden ihraç edildi.Madde bağımlılarının mekânı oldu

Öte yandan Girne Baldöken otoparkı içerisinde, geçmiş yıllarda “Night Park” disko olarak faaliyet gösteren ve uzun bir dönemdir kapalı durumda olan iş yerinin özellikle akşam geç saatlerde madde bağımlıları ve uyuşturucu kullanıcılarının mekânı haline geldiği ortaya çıktı.

Bölgenin tenha oluşunu fırsat bilen madde bağımlıları söz konusu iş yerini mesken tutarken, gece otoparkı kullanan vatandaşlarsa bu durumdan dolayı oldukça tedirgin.

Söz konusu bölgede yapılan incelemede, çok sayıda boş “Bally” paketi ve “Bally” içiminde kullanılan poşetlerin yanı sıra alkol şişeleri de tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75