“Ne yaptılar annem sana?”

banner37

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden taburcu olduktan 3 saat sonra Yayla’daki evinde hayatını kaybeden 10 yaşındaki Atlas Rüstemoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Ailenin feryadı ve acısı dayanılmazdı

banner87
“Ne yaptılar annem sana?”
banner90
banner8

AİLE PERİŞAN… 10 yaşındaki Atlas Rüstemoğlu, dün Yuvacık’ta toprağa verildi. Cenazenin başında gözyaşı döken Atlas’ın annesi Alev Yeşim Rüstemoğlu ve anneannesi Emine Yeşim’in tabuta sarılıp, “Ne yaptılar annem sana? 2 saatte seni öldürdüler! Gitti çocuğumuz, can parçamız Atlasımız” diyerek feryat etmesi, herkesin yüreğini dağladı. Baba Hasan Rüstemoğlu da ayakta durmakta güçlük çekti. Babanın gözyaşları ve oğluna “can parçam” diye seslenmesi, herkesin yüreğindeki acıyı daha da artırdı.

YANLIŞ UYGULAMA VEYA İHMAL VAR MI DİYE ARAŞTIRILIYOR… Sağlık Bakanlığı, Atlas Rüstemoğlu’nun ölümüyle ilgili geniş çaplı araştırma ve soruşturma başlattı. Bakanlık açıklamasında, Atlas’ın otopsisinde, göğüs aortunda yırtılma ve iç kanama tespit edildiği, ölümüne etkili başkaca hastalığı olup olmadığının, uygulanan tedavilerde kullanılan ilaçların, yanlış bir uygulama ya da ihmalin olup olmadığının tespiti için hem Türkiye Adli Tıp Kurumu’nda hem de Dr. Burhan Nalbantoğlu’nda tetkik edilmesi için doku örnekleri, idrar, kan ve mide içeriği örnekleri alındığı açıklandı.

Güren TİLKİ

Yüksek ateş, ishal, kusma ve mide ağrısı şikayetiyle önce Güzelyurt’ta ardından da Lefkoşa’da devlet hastanesinde tedavi gören ve taburcu olduktan 3 saat sonra Yayla’daki evinde yaşamını yitiren 10 yaşındaki Atlas Rüstemoğlu, dün son yolculuğuna uğurlandı.

Güzelyurt Fatih Camii’nde kılınan öğle namazına müteakip Yuvacık Mezarlığı’nda toprağa verilen Atlas için gözyaşları sel oldu.

Cenazenin başında gözyaşı döken Atlas’ın annesi Alev Yeşim Rüstemoğlu ve anneannesi Emine Yeşim’in feryatları, yürekleri dağladı. Tabuta sarılıp, “Ne yaptılar annem sana? 2 saatte seni öldürdüler! Gitti çocuğumuz, can parçamız Atlasımız” diyerek feryat etti. Anne ve anneanne gibi baba Hasan Rüstemoğlu da ayakta durmakta güçlük çekti. Babanın gözyaşları ve oğluna “can parçam” diye seslenmesi, herkesin yüreğindeki acıyı daha da artırdı.

Öte yandan ailenin “Atlas’ın ölümünde ihmal var” iddiası üzerine Sağlık Bakanlığı araştırma başlattığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, soruşturma başlattı

Sağlık Bakanlığı, Atlas Rüstemoğlu’nun ölümüyle ilgili geniş çaplı araştırma ve soruşturma başlatıldığını, bunun sonucunda elde edilecek tüm sonuçların şeffaflıkla paylaşılacağını duyurdu.

Açıklamanın devamında şöyle denildi:

“Atlas Rüstemoğlu’nun yapılan otopsisinde, göğüs aortunda yırtılma ve iç kanama tespit edilmiş, ölümüne etkili başkaca hastalığı olup olmadığının, uygulanan tedavilerde kullanılan ilaçların, yanlış bir uygulama ya da ihmalin olup olmadığının tespit edilmesi için hem Türkiye Adli Tıp Kurumu’nda hem de Dr. Burhan Nalbantoğlu’nda tetkik edilmesi için, doku örnekleri, idrar, kan ve mide içeriği örnekleri alınmıştır.

Aynı zamanda bakanlığımız tarafından geniş çaplı idari bir araştırma da başlatılmıştır. Araştırma komitesinin elde edeceği tüm bulgular, kamuoyunun bilgisine şeffaf bir şekilde sunulacak ve eğer bir ihmal varsa bunun gereği de yapılacaktır. Atlas Rüstemoğlu evladımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı dileriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75