Near East Bank merkez binası 15 Kasım haftasında açılıyor

banner37

Near East Bank, Kuzey Kıbrıs’ın tam otomasyonlu akıllı ve modern binası olarak Lefkoşa’da inşa edilen Genel Müdürlük Merkez Binası’nın açılışı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 37’nci kuruluş yıldönümünü haftasında gerçekleşecek. 15 Kasım KKTCCumhuriyet Bayramı’na ithafen, günün anlam ve önemine uygun olarak özel bir kutlama niteliğinde olacak

Near East Bank merkez binası 15 Kasım haftasında açılıyor
banner8

2020 yılında toplam 2.10milyar dolar varlığa sahip ve 7 bin 200 personeli ile KKTC’nin en büyük ve en geniş özel kuruluşu olmanın haklı gururunu yaşayan Yakın Doğu Kuruluşu’nun bankacılık sektöründeki öncülerindenNear East Bank, temelleri 15 Kasım 2018’de atılarak inşa edilmeye başlanan Genel Müdürlük Merkez Binası açılışını 15 Kasım haftasına denk getirerek milli değerleri her daim önde tuttuğunu, her adımda bu değerleri yaşatmayı ve anmanın ne denli  önemli olduğunu vurguluyor. 
15 Kasım 1983’te özgürlük mücadelesi veren tüm kahramanların sayesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilan edilmesiyle her yıl bu tarihte kutlanan; adanın en önemli ulusal günü Cumhuriyet Bayramı’nınkutlama çoşkusuna KKTC’nin öncü kuruluşlarındanNear East Bank’ın 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı haftasında yapacağı görkemli açılış eşlik edecek.

 

Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binası, iştirak şirketleri ile birlikte 650çalışanın istihdam edileceği, Genel Müdürlük Banka Şubesi ile de bankacılık hizmetlerine devam edecek şekilde tasarlandı. Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binası, tam güvenlikli otomasyon sistemli akıllı bina olarak 9 kattan oluşuyor. Bina,yönetim katı ofisleri, ferah birim ofisleri, misafir ağırlama salonları, toplantı salonları, büyük-küçüklü toplantı salonu,konferans- seminersalonu, lobisi, ana fuaye sergi alanı, restoranı, kafe alanı, teknopark, geniş otoparkı ile toplam 10 bin metrekareyi aşan, ada genelinde yapılmış ilk geniş kapsamlı genel müdürlük binası olma özelliğini taşıyor. 
 

banner134

Bayrak Dalgası Efektli Modern Mimari Bina
 

Near East Bank Genel Müdürlük Merkez binası, KKTC ekonomisinin can damarıve merkez şehri Lefkoşa’da yer alıyor. Bina, Kuzey Kıbrıs’ın simgesi Beşparmak Dağları’na yüzünü dönmüş ve bayrak dalgası formundaki mimarisi ile ihtişamla yükseliyor. Binaya dıştan bakıldığında fark edilen kıvrımlı mimarisiKKTC bayrağının dalgalanmasını simgelemektedir.
Binanın çok yüzlü camları, doğal ışığın içeri girmesini sağlarken gökyüzünü de yansıtıyor.  Bu özelliği ile binanın tamamen cam şeffaf dokusu Near East Bank’ın “yenilikçilik ve yaratıcılılık” değerleriyle güvenilir bir banka olma misyonunuaçıkcavurguluyor. 

 

Bina, 55 metre uzunluğu ve yaklaşık 10 bin metrekare genişliğe sahip, inşasının her aşamasında etkin enerji kullanımına dikkat edilerek, gün ışığından yararlanmayı sağlayan pencere düzenlemeleri ile doğal bir aydınlatmadan azami derecede faydalanmayı sağlıyor. 
 

Mimarisindeki modern görünümü yanında teknolojik alt yapı donanımı ile de güvenli akıllı binaolma özelliğini taşıyor.  
Binanın iç tasarımında ve dekorasyonunda yer alan Yakın Doğu Üniversitesi bronz atölyelerinde üretilmişçok özel çalışmalar,lobi alanında yükselen bronz aydınlatma, bronz heykeller ve yine Yakın Doğu Üniversitesi’nden ressamların duvarları süsleyen tabloları ile Near East Bank sanata verdiği önemi de ortaya koyuyor. Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binası önünde yer alan 8bronz heykel, Yakın Doğu Kuruluşu’nun faaliyet alanlarını simgeliyor. 
Faaliyete 25 yıl önce başlayan Near East Bank; kurulduğu günden beri izlediği verimli ve sürdürülebilir büyüme stratejisi ile, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda fark yaratmaya devam ederken, bankacılık sektöründe her geçen gün daha ileri bir konuma geçme hedefi ile yol alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 11:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hail Giray
Hail Giray - 11 ay Önce

Atatürk'ümüzün akılcı ve ileri görüşlü deyimi ile: "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" VE "ÖĞÜN,ÇALIŞ,GÜVEN". Biz de Öğünüyor, Çalışıyor ve Güveniyoruz! SAĞOLSUNLAR...

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75