banner6

Neofitu ABD'ye gidiyor

banner37

Averof Neofitu’nun DİSİ Başkanı ve Rum Meclisi Maliye Komitesi Başkanı sıfatlarıyla ABD’de birçok temasta bulunacağı haber verildi.

Neofitu ABD'ye gidiyor
banner150 banner150 banner151 banner143

Alithia gazetesi dün ABD’ye giden Neofitu’nun 12 günlük ziyareti boyunca Washington ve New York’ta 30’dan fazla görüşme yapacağını yazdı.

Habere göre, BM Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Jeffrey Feltman ile görüşecek olan Neofitu, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Maria Viotti başkanlığındaki ofis grubuyla da bir araya gelecek.

BM Güvenlik Konseyi daimi üye ülkelerden ABD, İngiltere ve Fransa’nın daimi temsilcileri, ayrıca Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkilisiyle temaslarda bulunacak olan Neofitu, bunun yanı sıra ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle görüşecek.

Neofitu, ABD’deki cumhuriyetçilerin en önemli lobisi olarak sayılan Uluslararası Cumhuriyet Enstitüsü (IRI) ve Amerikan Yahudi Komitesi’nde (AJC) temaslara bulunacak.

ABD’li Milletvekilleri, ABD Başpiskoposu ve Helen Amerikan Enstitüsü (AHI) Başkanıyla da görüşmeler yapacak olan Neofitu, bazı forumlara ve ABD’de yaşayan Kıbrıslı Rum ve Yunanların düzenlediği birçok etkinliğe katılacak.

Habere göre Neofitu’nun temaslarının gündeminde Kıbrıs sorunu, ekonomi ve enerji konuları bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 12:14
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110