Nereden Buldun Yasa Tasarısı Meclis'te

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bakanlar Kurulu’nda alınan bazı kararları açıkladı

banner87
Nereden Buldun Yasa Tasarısı Meclis'te
banner90
banner8

Uzun süredir üzerinde çok konuşulan “Nereden Buldun Yasa Tasarısı”, Bakanlar Kurulu’nda bugün kabul edildi ve yasallaşmak üzere meclise sevk edildi.

banner134
Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, ayrıca hem ağustos hem de eylül ayında Meclis Genel Kurulu’nun çalışacağını belirtti.

Özersay’ın paylaşımı şöyle:

“İki önemli konuda kamuoyuna kısaca bilgi vermek istiyorum. İlki, Bugün Başsavcılıktan da olumlu görüş gelmesi üzerine Bakanlar Kurulu'nda ‘Nereden Buldun Yasa Tasarı’sını kabul ederek meclise sevk etme kararı aldık. İkincisi, hükümet olarak meclisi ekim ayına kadar tatilde tutma düşüncemiz yoktur. Hem ağustos hem de eylül ayında Meclis Genel Kurul toplantısı yaparak meclisi çalıştırma kararlılığındayız. Meclis komiteleri zaten çalışacak ancak bununla sınırlı kalmayarak genel kurul toplantısı çağrısı da yapacağız.”

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75