banner6

Nidai, cinayet işleyemez! Bu işte başka bir iş var

banner37

Gazimağusa’da ciddi şekilde darp edilip öldürülen, Nijeryalı Kennedy Taomwabwa Dede’nin ölümüyle ilgili tutuklanan zanlılardan Nidai Şanlı için dayısı Bülent Tamavcı, polise her detayı araştırması için çağrı yaptı

Nidai, cinayet işleyemez!  Bu işte başka bir iş var
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da dövülerek, zorla evinden kaçırıldıktan sonra götürüldüğü Çanakkale Göleti’nde de ciddi şekilde darp edilen 28 yaşındaki Nijerya uyruklu üniversite öğrencisi Kennedy Taomwabwa Dede’nin ölümüyle ilgili beraberindeki 2’si çocuk 6 kişiyle tutuklanan Nidai Şanlı’nın dayısı Bülent Tamavcı, polise her detayı araştırması için çağrı yaptı.

Bölgedeki tostçuların kralı olarak da bilinen Bülent Tamavcı, kız kardeşinin iki evladından bir olan Nidai Şanlı’nın, sosyal paylaşım sitesi olan facebook hesabına bazı mesajlar gönderildiğini söyledi ve bu mesajda siyahi ve isminin baş harfleri D.O. olan bir gencin cinayeti işleyen kişi olabileceğinin belirtildiğini anlattı.

“Nidai, cinayet işleyemez! Bu işte başka bir iş var” iddiasında bulunan Nidai Şanlı’nın dayısı Tamavcı, polisin, öldürülen Kennedy Taomwabwa Dede’nin telefonunu bulamadığını da öne sürerek, şöyle konuştu:

“İşin aslı araştırılsın. Bu işin içinde başkaları da var. Nidai, dövdüğünü söylüyor. Ama kesinlikle niyet öldürmek değildi. ‘Yaptım bir eşeklik. O’nu bıraktığımda, konuşur yürürdü’ diyor. Nidai, Dede’nin kendinde olduğundan emin. Dede’nin husumetli olduğu başka kişiler olabilir. Olay sonrası Dede, kendisini alması için birilerini arayabilir, dövüldüğü için yardım çağırabilir. Her şey olabilir. Tüm bunlar araştırılmalı”.

 

“Kafamı kesseler inanmam”

 

Genç yaşta yeğeninin vahim bir suçla bağlantılı olmasından ötürü üzgün olduğunu dile getiren Bülent Tamavcı, Nidai Şanlı’nın, anne ve babası arasındaki problemler içerisinde büyüdüğünü anlattı.

Nidai’nin askere gidene dek yanında çalıştığını kaydeden Bülent Tamavcı, şöyle devam etti:

“Anne ve baba baskısı sonrası ‘Tostçu mu olacak’ diye yanımdan zorla aldılar. Daha sonra komisyonculuk yapmaya başladı. Ardından hayatının ilk hatasını evlenmekle yaptı. İki çocuğu var. Eşiyle boşanma aşamasında. Anne ve babası da ayrıldı. Ama tüm bunlara karşın Nidai vicdanlı bir çocuk, böyle vahşi bir suç işleyemez. Kafamı kesseler inanmam”.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 07:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110