Nidai Güngördü, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler toplantısına katıldı

banner37

Nidai Güngördü, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler toplantısına katıldı
banner8

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 'Pandemi Süreci ve Sonrası Dünyada Güven ve Politikalar' konulu konuşması ile katılım gösterdi.

banner134
Girne Belediyesi Dış İlişkiler Bölümünden verilen bilgiye göre, İlk olarak 5-7 Temmuz 2018 tarihinde Fas’ın Şafşavan kentinin ev sahipliğinde düzenlenen forum, Dünya’daki aracı kentlerin buluşarak yerel demokrasi ve insan hakları gibi hayati konularda birbirleri ile etkileşim içerisinde bulunmasını sağlıyor.Forumun ikincisine ise Türkiye’den Kütahya Belediyesi ev sahipliği yapacak. Foruma hazırlık aşamasında çevrimiçi olarak düzenlenen istişare serisi çerçevesinde 30 Nisan 2021 tarihli oturumda Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü kent yönetiminde uyguladıkları başarılı politikaları katılımcılara aktardı.

Güngördü şunları kaydetti:

“Tüm Dünya’da modern belediyecilik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynayan foruma Girne Belediyesi olarak katılarak Covid-19 pandemisi karşısında sergilediğimiz başarılı mücadele sürecinde edindiğimiz tecrübeleri anlatarak katkı koyduk. Girne Belediyesi’nin bu tür organizasyonlarda yer alarak hem kent halkının hem de belediyemizin tüm Dünya’da bilinmesini sağlıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75