banner6

Nidai Güngördü'den 'Yaşlılar Haftası' mesajı

banner37

Nidai Güngördü'den 'Yaşlılar Haftası' mesajı
banner150 banner151 banner143

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yaşlılara sahip çıkmanın insanlık görevi olduğuna vurgu yapan Başkan Güngördü mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bizleri yetiştiren, sonsuz sevgi ve sabırla geleceğe hazırlayan yaşlılarımıza, saygı ve sevgimizi göstermek, hayatlarını kolaylaştırmak ve onların gönlünü hoş tutmak toplumumuzun geleneği olduğu kadar bizlerin öncelikli görevlerinden biridir.

Hayatımızın en kıymetli değerleri olan yaşlılarımız, geçmişin tecrübelerini günümüze aktararak geleceğe ışık tutan bir kaynaktır.

Ömürlerinin en verimli, en üretken yıllarını ülkesine ve milletine hizmet ederek geçiren, bilgisi ve deneyimi ile bizlere kılavuzluk eden büyüklerimizin, huzurlu bir yaşam sürdürmeleri adına elimizden gelen her şeyi yapmalı, her zaman onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi döneminde de Girne Belediyesi yaşlıları yalnız bırakmayarak eczane, market alışverişi, gıda yardım gibi birçok faaliyeti gerçekleştirerek yaşlıların yanında olduklarını hissettirmeye devam etti ve hala devam ettiriyor.

Mart 2020 tarihi itibarıyla ara verilen rutin kontrollere yeniden başlayarak, bu süreçte 970 İkinci Bahar Birimi üyemiz Sosyal İşler Şubesi personeli tarafından aranarak her türlü ihtiyaçlarında ulaşabilecekleri numaralar verilmiştir.

50 yatalak İkinci Bahar üyemize ambulans imkanı sağlanmakta olup her gün düzenli olarak rutin bakımları ve ihtiyaçları yerine getiriliyor.

Aracı olmayan 65 yaş üzeri ihtiyaçlılara, evden alınıp aşı merkezine götürülme imkanı ve aynı zamanda eczane ve hastane ihtiyaçlarına yardımcı olunuyor.

YAŞLILARA SAHİP ÇIKMAK İNSANLIK GÖREVİDİR

Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

Vatandaşlarımızın sadece çevrelerindeki değil, tüm yaşlılarımıza sevgi ve saygı göstereceğinden, yaşamın her alanında onların yanında olacağından hiç kuşkum yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, toplumumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği ve çabası olan, hayatımızın en kıymetli hazineleri yaşlılarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım."

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110