Nihayet önlem alınıyor

banner37

Tehlikelerle dolu Dikmen-Lefkoşa anayolunun Kuzey Çevre Yolu’na bağlanan kısmına çizgileme, delinatör çakımı ve uyarıcı-yönlendirici levha yerleştirme çalışması yapıldı

Nihayet önlem alınıyor
banner90
banner99

“BİRİ ÖLECEK VE İÇİMİZ YANACAK”... Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, yolla ilgili kalıcı çözümler istediklerini söyledi. Karayolları Dairesi tarafından yapılan çalışmaları değerlendiren Çelebi, “Yollarımız tamam değil, biri ölecek ve içimiz yanacak. Ama geçici çözümler olmaz. Bir an evvel bölge yollarımızın acilen bakanlık gündemine alınması lazım. Dolayısıyla daha fazla kayıp istemiyoruz. Elbet bu yapılanlar da lazım, ama kalıcı çözüm gerekir” dedi.

Funda ÖZSAKINÇ

KIBRIS’ın defalarca gündeme taşıdığı, tehlikelerle dolu Dikmen-Lefkoşa anayolunun Kuzey Çevre Yolu’na bağlanan kısmına nihayet geçici de olsa önlem alındı. Yıllardır bitirilip trafiğe açılamayan ve atıl durumda kalan Kuzey Çevre Yolu’nun Lefkoşa-Dikmen anayoluna bağlandığı kavşağa Karayolları Dairesi tarafından doğru çizgileme, delinatör (ikaz kukası) çakımı ve uyarıcı-yönlendirici levha yerleştirme çalışması yapıldı.


Üzerinde birçok anomalinin bulunduğu yolda, sürücüleri yönlendirmek için yolun ortasına ve kenarına ikaz kukaları yerleştirilmiş ve birçok kişinin yolda şaşırması sonucu, araçlarıyla çarptığı kukalar dağılmış ve çok sayıda kaza yaşanmıştı.


Geçtiğimiz haftalarda KIBRIS’ın yaptığı haber sonrasında söz konusu yolda çalışma başlatan Karayolları Dairesi, bu güzergâha delinatör çakımı, uyarıcı-yönlendirici levha yerleştirme ve çizgileme çalışması başlattı.


banner134
 

“Geçici değil, kalıcı çözümler istiyoruz”


Konu ile ilgili KIBRIS’a konuşan Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, “Yollarımız tamam değil, biri ölecek ve içimiz yanacak. Ama geçici çözümler olmaz. Bir an evvel bölge yollarımız acilen bakanlık gündemine alınması lazım. Dolayısıyla daha fazla kayıp istemiyoruz. Elbet bu yapılanlar da lazım, ama kalıcı çözüm gerekir” dedi.


“Dikkate alınmak için eylem mi yapılması gerekir?” diyen Başkan Çelebi, Taşkent eyleminin üzerinden 2 ay geçtiğini, ancak hiçbir icraat olmadığını anlatarak, “Geçici değil, kalıcı çözümler istiyoruz. Trafiğe verdiğimiz canlar yeter artık” diyerek sitem etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75