Nihayet temizlendi!

banner37

KIBRIS’ın, Marmara bölgesindeki trafo odasının, yangına davetiye çıkaran kuru otlar ve çöplerle çevrili olmasıyla ilgili uyarıcı haberi, yetkilileri harekete geçirdi. KIB-TEK ve LTB ekipleri bölgede çalışma yaptı

Nihayet temizlendi!
banner99

Ahmet UÇAR

RİSK YÜKSEK… 40 derecenin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarıyla birlikte yangın riski çok yükseldi. Ülkemizde birçok bölgede yangınlar çıkıyor. Lefkoşa’nın Marmara bölgesinde bir anaokulun arka kısmındaki boş alanda yer alan trafo odasının kuru otlar ve çöplerle çevrili olduğuna yönelik haberimiz ses getirdi. KIB-TEK ve Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri, haberimiz üzerine harekete geçti. KIB-TEK ekibi, sorumluluk alanları içerisinde olan trafo odasının çevresini kuru otlardan temizledi. LTB ekibi ise genel temizlik çalışması başlattı. Bölgedeki vatandaşlar, yetkili makamların harekete geçmesi için birilerinin uyarması mı gerektiği yönünde soru yönelterek, bunun aslında onların görevi olduğunu söyledi.

Lefkoşa’nın Marmara bölgesindeki bir trafo merkezi, kuru otlar ve çöplerin yarattığı yangın riskinden şimdilik kurtuldu.

KIBRIS’ın, Marmara bölgesindeki trafo odasının, yangına davetiye çıkaran kuru otlar ve çöplerle çevrili olmasıyla ilgili uyarıcı haberi, yetkilileri harekete geçirdi.

KIBRIS haberinde, kuru otlarla çevrili, yangın riskinin göbeğinde bulunan trafo odasının olası bir yangında büyük bir felakete yol açabileceği uyarısında bulunmuştu.

Haber üzerine trafo odasının bulunduğu Marmara’ya giden KIB-TEK ve LTB ekipleri bölgede temizlik yaptı.

40 dereceyi aşan hava sıcaklıklarıyla birlikte yangın riski de çok yükseldi. Ülkemizde hemen her gün çeşitli bölgelerde yangınlar çıkıyor.

KIB-TEK ekibi, sorumluluk alanları içerisinde olan trafo odasının çevresini kuru otlardan temizledi. LTB ekibi ise genel temizlik çalışması başlattı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kararıyla saat 12.00-16.00 saatleri arasında açık alanda çalışmanın yasaklanmasından dolayı belediye ekiplerinin, kendi sorumluluk alanını bugün de temizleyeceği öğrenildi.

Bölgede yaşayan vatandaşlar bu durumdan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Sonunda bir kaza olmadan bir adım atıldı. Yetkililer her gün yangına karşı uyarılarda bulunuyor. Burada bir yangın çıksa sonu felaket olur. Yetkili makamların harekete geçmesi için birilerinin uyarması mı gerekiyordu? Oysa bu onların görevidir” şeklinde konuştu.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88