banner6

Nijeryalı 3 kız öğrenci hırsızlıktan tutuklandı

banner37

Nijeryalı 3 kız öğrenci  hırsızlıktan tutuklandı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da müşteri olarak girdikleri iki işyerinden muhtelif birçok eşya sirkat eden üniversite öğrencisi Nijeryalı C (K-20), J.Z.K (K-18) ve I.K, (K-19)   aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat çavuşu Gölhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık çavuş Gökhan Yıldım, zanlıların, 11 Nisan’da, Gazimağusa’da, iki ayrı işyerinde meydana gelen sirkat suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

   Gökhan Yıldırım, zanlıların, Trend Center isimli işyerine girerek 1 adet siyah renk büstiyer olarak bilinen kadın üst giyim malzemesini sirkat ettiğini söyledi.

   Yıldırım, zanlıların, Gazimağusa İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet göstererek Potente isimli mağazaya girerek 2 adet siyah çanta, 1 adet boncuklu dövme, 8 erkek cüzdanı, 2 anahtarlık, 2 uyku bandı ve 2 adet doğal taş tespih sirkat ettikten sonra konu işyerinden ayrıldıklarını anlattı.

   Zanlıları, işyeri sahiplerinin polise yaptığı şikayet üzerine incelenen kamera kayıtları sonucu tespit edip tutukladıklarını belirten tanık polis, zanlıların ikametgahında, mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında 3 kez arama gerçekleştirdiğini, aramada 2 bayan çantası, büstiyer, boncuklu dövme ve 1 adet erkek cüzdanını bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

   Tanık polis, I.K.’nin gönüllü ifade vererek suçunu kabul edip, meselede kayıp olan emarelerin var olduğuna vurgu yaptı ve tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, polisin talebini uygun ve adil buldu.

   Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıların tahkikatın selameti için 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110