Nijeryalı gençlerden “SARS’ı ve polis şiddetini bitirin” eylemi

banner37

Lefkoşa’da Fuar Alanı önünde toplanan bir grup Nijeryalı, ülkelerinde ciddi bir sorun haline gelen SARS virüsü salgını ve artış gösteren polis şiddetini protesto etti

Nijeryalı gençlerden “SARS’ı ve  polis şiddetini bitirin” eylemi
banner99

PANKART AÇTILAR, DANS ETTİLER… Ülkelerinde yaşanan SARS virüsü salgını ve artan polis şiddeti olaylarını protesto etmek için yaklaşık 1 saat boyunca pankart açıp, dans eden Nijeryalı gençler eylemlerini olaysız tamamladı. Nijerya polisini protesto eden gençler, alandan ayrılmadan önce KKTC polisi ve polis araçlarıyla hatıra fotoğrafları çektirdi.

Doğan SAMER

banner134

   Eğitim veya çalışma amacıyla KKTC’de bulunan yaklaşık 100 kadar Nijeryalı, dün öğleden sonra Lefkoşa Fuar Alanı’nın önünde toplanarak eylem yaptı.

   Ülkelerinde son zamanlarda ciddi bir sorun haline gelen SARS virüsü salgını ve artan polis şiddeti olaylarını protesto etmek için eylem yapan Nijeryalı gençler, yaklaşık bir saat boyunca taleplerini dile getirdikleri pankartlar açtılar, müzikler eşliğinde dans ettiler.

   Eylemlerini olaysız bir şekilde sonlandıran Nijeryalı gençler, eylem nedeniyle bölgede güvenlik tedbirleri alan KKTC polisi ve polis araçlarıyla hatıra fotoğrafları çektirmeyi de ihmal etmediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75