banner6

Nitelikli eleman yetiştirme projesi imzalandı

banner37

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ve Avrupa Birliği işbirliğiyle ‘Sonuç Odaklı Eğitim’ programı gerçekleştirilecek.

Nitelikli eleman yetiştirme projesi imzalandı
banner99

Proje, nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla yürütülecek ve altı meslek dalında uygulanacak.  Uygulanacak programlar doğrultusunda 90 çırak öğrenciye, 90 işsiz yetişkine ve 30 işletmeye eğitim verilmesi planlanıyor.

banner134

Konuya ilişkin açıklama yapan Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Mahmut Kanber, ‘Yaşam boyu sürecek eğitim modelimiz bu projeyle daha ileri noktalara taşınmış olacak.’ dedi ve kalkınmak için teknoloji ve dünyadaki değişimlere bağlı olarak toplumu üretime teşvik etmek gerektiğini sözlerine ekledi.

Söz konusu programda ayrıca iş arayan kişileri ve nitelikli eleman arayan iş yerlerini buluşturacak bilgisayar program yazılımı olacağı da öngörülenler arasında.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı’nın da katkıda bulunacağı ve 30 ay süreceği planlanan projenin bütçesi 200 bin euro olacak ve bu rakam Avrupa Birliği tarafından karşılanacak.

Proje, Avrupa Birliği Destek Ofisi’nde imzalandı.

Projenin imzalanması sırasında, Avrupa Birliği Program Destek Ofisi Eğitim Portfolyosu’ndan Sorumlu Berna Berberoğlu, KTEZO adına Başkan Mahmut Kanber, Genel Koordinatör Hürrem Tulga, Genel Sekreter Yardımcısı Eda Hançer Akkor, Program ve Hizmetler Sorumlusu Ersun Aytaç ve okul müdürü Özgür Çakmak hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88