'Noro' suları sokaklara taştı

banner37

Güzelyurt Sanayi Bölgesi’nde bir işletmeden taşan peynir altı suları esnafın tepkisine neden oldu

'Noro' suları sokaklara taştı
banner99

Güren TİLKİ

Güzelyurt Sanayi Bölgesi’nde süt fabrikasından sokağa taşan peynir altı (noro) suları, bölge esnafının tepkisine neden oldu.

Bölgede faaliyet gösteren İbrahim Kırmızıgil’e ait fabrikadan taşan sular nedeniyle, tesise defalarca ceza kesilmesine rağmen önlem alınmadığından şikayet eden bölge esnafı, etrafa saçılan kötü koku ve sinekler nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını söyledi.

banner134
Güzelyurt Belediyesi, Güzelyurt Kaymakamlığı ve ilgili birçok yetkili makama şikayette bulunduklarını anlatan bölge esnafı, fabrikaya sadece Çevre Koruma Dairesi tarafından ceza kesildiğini ve başka bir yaptırım uygulanmadığını kaydetti.

Havanın soğuk olmasına rağmen kokuya dayanamadıklarını anlatan bölge esnafı, son günlerde fabrikadan taşan peynir altı sularının sokaklara indiğini aktardı.

Bölgede işletme sahibi olan Salih Güzeltaş, konuyla ilgili defalarca yetkililere şikâyette bulunmalarına rağmen hiçbir önlem alınamadığını söyledi.

Güzeltaş, amaçlarının işletme sahibini zor durumda bırakmak olmadığını ancak, kendilerinin de bu sorun nedeniyle üç yıldır mağduriyet yaşadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75