Northernland’dan anlamlı etkinlik

banner37

3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde, ada genelindeki farkındalık çalışmaları artarak devam ediyor

Northernland’dan anlamlı etkinlik
banner90
banner99

Engelli dostu kuruluşlarımızdan Northernland Construction, hafta öncesinde farkındalığı artırmak amacıyla işaret dili semineri düzenledi.

Personele yönelik seminer, Kıbrıs İşitme, Konuşma Engelliler Vakfı Eğitmeni ve tercümanı Dr. Aslı Akçay tarafından verildi.

banner134
Northernland Construction personelinin yoğun ilgi gösterdiği seminer, toplum bireylerinin kaynaşması ve ortak dil kullanımına katkı amaçlıyor.

Northernland Construction’dan yapılan açıklamada, ülkemizde engelli dostu projelerin artarak devam etmesini istedikleri belirtilerek, bu konuda şirket olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır oldukları vurgulandı.

Şirket açıklamasında, benzer uygulamaların artarak devam edeceği belirtildi ve, “Ülkemiz, engelli sorunları ile mücadele noktasında farkındalık sahibi ama uygulamalarda ciddi eksiklikler var. Şirket olarak, buna her türlü katkıyı koymaya devam edeceğiz” denildi.

Farkındalık eğitimi nedeniyle, Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı Eğitmeni ve tercümanı Dr. Aslı Akçay’a teşekkür edildi ve yeni işbirlikleri konusunda söz ve eylem birliğine varıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75