banner6

Nur Nadir GÜNSEL’i anlatan detaylı sunuma katıldı

banner37

KIBRIS Medya Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir KKTC’nin ilk yerli otomobili Günsel modellerinden B 9’u test edip Günsel hakkında detaylı bilgi aldı.

Nur Nadir GÜNSEL’i anlatan detaylı sunuma katıldı
banner151

Yakın Doğu oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı ve Günsel Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel çalışmalarla ve seri üretim hakkında sunum yaptı. 2023’te seri üretime geçecek olan Günsel B9’un teknik donanımıyla ilgili bilgiler paylaşan İrfan Günsel, Günsel Mühendislik hizmetlerinin çalışmalarını aktardı.

“2030 yılına kadar 241 bin araç satmayı hedefliyoruz”

İrfan Günsel “2023 yılında seri üretime geçilecek 30 ülkeden tedarikçimiz var. 1200 farklı firmayla işbirliğimiz var.2030 yılına kadar 241 bin araç satmayı hedefliyoruz” dedi. Test sürüş alanında GÜNSEL’in ilk modeli B9 ile test sürüşü gerçekleştiren Nur Nadir, sonrasında GÜNSEL’de yapılan çalışmalar, seri üretim hazırlıkları, gelecek projeksiyonları ve GÜNSEL’in ülke ekonomisine yapacağı katkıları anlatan detaylı bir sunuma katıldı.

İrfan Günsel “GÜNSEL’in, sadece kendi faaliyetleri ile değil etrafında yaratacağı otomotiv yan sanayi, mühendislik ve teknoloji faaliyetleri ile de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisinde büyük bir katkı koyacağı çalışmaları anlattı. GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, elektrikli otomobil devriminin, dünyayı yeniden şekillendireceğini söyleyerek, “Bu dönüşüm yaşanırken, doğru zamanda atılacak doğru adımlar, Kuzey Kıbrıs’ımızın, çok daha güçlü bir şekilde dünya ile entegre olmasını sağlayacak” dedi.

GÜNSEL’in 2037’ye kadar olan üretim ve gelir projeksiyonunu paylaşan Prof. Dr. Günsel, “2029, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimiz için çok önemli bir milat olacak. 2015-2020 yılları arasında her yıl yaklaşık 1,4 milyar dolar dış ticaret açığı veren ülkemiz, 2029’da, GÜNSEL’in oluşturacağı ihracat geliri ile birlikte ilk kez dış ticaret dengesinde fazla veren bir ülke konumuna erişecek” dedi.

Sunumun ardından KIBRIS Medya Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir ve Yakın Doğu oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı ve Günsel Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel Nadirlerin Hafıza oyununu oynayarak sunum sonrası sohbet etti. İrfan Suat Günsel Nadirlerin hafıza oyununu yaratıcı ve başarılı bulduğunu dile getirdi. Nur Nadir’de Günsel ailesinin her zaman özellikle ülkeye yaptıkları katkılar için takdir edildiklerini söyledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110