Nur Nadir: Yapılanlar karşısında kanımız dondu

banner37

Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir, KTÖS’nın Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını kabul etmeyip eyleme gideceğine dair yaptıkları basın duyurusuna karşılık Kıbrıs Tv ekranlarından açıklamalarda bulundu. Nadir yapılanlar karşısında kanımız dondu dedi bu zümreye çağrıda bulundu.

Nur Nadir: Yapılanlar karşısında kanımız dondu
banner90
banner8

Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir, Haluk Yerli’nin sunduğu Sabah Sabah programına telefonla katıldı.  Geride bıraktığımız Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından, seçim sonuçlarından memnun olmayan bir kitle olduğuna dikkat çeken Nur Nadir, ‘Seçim sonuçlarını kabullenemeyip propaganda yapan, insanları ayrıştırmaya çalışan bir kitlenin hazımsızlık yaşadığını’ belirterek çağrıda bulundu. Nadir, yaşananlara karşı memleketini ve bu memleketin insanını seven kişiler olarak yaşananlar karşısında soğukkanlı kalamadıklarını dile getirdi.

KANIMIZ DONDU

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS) Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kabul etmedikleri ve eyleme gideceklerine dair açıklamalarını değerlendiren Nadir, “ Seçim sonuçlarını kabullenemeyen hala daha saçma sapan propagandalarla insanları ayrıştırmaya çalışan, nefret ve kinin hala daha had safhada olduğunu görüyoruz.   Belli ki bir şeyler hazmedilmemiş.  Kıbrıs Sözcüleri’nin bugünkü sürmanşetini,  ‘Hazımsız Zümre’ olarak verdik.  Manşetimizde bu zümreye hitaben bir başlık atıldı ama yine anlamıyorlar.  Fitne fesatlıkta hala daha çok aktifler.  Aktivistler çünkü bunları yaymaya devam ediyorlar. Aynı zümre kişilerin isimleri, yayınları değişmiyor. Biz hep değişmesini diledik ve Öğretmenler Sendikası Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kabul etmediklerini, eyleme gideceklerini basın toplantısı ile duyurunca kanımız dondu. Biz çok soğukkanlı kalamıyoruz. Memleketimizi, insanımızı seven insanlar olarak buna sessiz kalmak insanlık dışı. Aralarında tecavüzcülerin arttığı her bir öğretmenin altında yüz binlerce Euroluk arabaların olduğu bir memlekette yaşıyoruz. Bu kadar rahat onları yaşatırken, pandemiden dolayı eğitim sıkıntısı varken hala daha siyasete bu kadar bulaşmaları çok çirkin bir şekilde öğretmenlere lanse etmeleri kanımızı dondurdu” ifadelerine yer verdi.

banner134
AYRIŞIN!

Seçim sonuçlarını kabullenemeyen bu zümreye de seslenen Nur Nadir, Kıbrıs TV ekranları aracılığıyla şu çağrı da bulundu: “Ayrışın. Bu düşüncede olmayan herkes ayrışsın. Nasıl ki sandıkta bütün bu kötülükler ve kötü düşünceli insanlar gömüldüler. İnşallah dilerim bu topraklara bu zihniyetteki insanlarda gömülür ve yerlerine yeni nesilden daha düzgün, çalışkan, birlik ve beraberliği milletini seven gençler nesiller yetişir ve bu topraklara sahip çıkar. Çünkü şu anda yapılanlar hiçbirimizin aile yapısına Kıbrıslı Türk yapısına uymayan tutumlar. Bu seçimde maalesef ailelerden tutun dostlara kadar herkes ayrıştı.”

AKINCI MİKTARLARIN YANINDA KAYNAĞINI DA AÇIKLASIN

Eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın seçim kampanyası boyunca harcadığı miktarların açıklanmasına da değinen Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir ‘keşke miktarların yanında kaynağını da araştırsaydınız’ dedi. Nadir, şunları kaydetti: “Dün Sayın Akıncı kampanyasında harcadığı miktarlar açıklandı. Kaynağını da açıklasalardı keşke. Nereden o kaynaklar. TL değil Euro olarak açıklasalardı keşke.   Bu çirkefliklere girmeye gerek yok. Olan oldu biten bitti. Demokratik bir şekilde seçimimiz yapıldı. Çok da güzel geçti Kıbrıs Türk halkına yakışır şekilde şeffaftı. Bu kadar çirkefleşmenin ve hala daha toplumu huzuruz etmenin anlamı yok. Zaten toplum huzursuz, sıkıntılı. Ekonomik, politik olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Odaklanmamız gereken konular birbirimizi yemek, hakaret etmek değil. Birleşmek”

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEMAL YETİŞ
CEMAL YETİŞ - 7 ay Önce

NUR HANIMIN BU YORUMUNU TÜM KALBİMLE DESTEKLİYORUM.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75