banner6

Nurel'in arabasını yaktılar

banner37

Nurel Construction’un sahibi Redif Nurel’in aracı dün sabah erken saatlerde kundaklandı, zanlı olarak Burak Karatepe ve Mehmet Karatepe tutuklandı

Nurel'in arabasını yaktılar
banner151 banner143

Meyil AVCAN

Nurel Construction’un sahibi Redif Nurel’in arabası, dün sabahın erken saatlerinde üzerine yanıcı madde dökülerek ateşe verildi. Günün ilerleyen saatlerinde polis Burak Karatepe ve Mehmet Karatepe’yi olayın zanlısı olarak tutuklayarak Girne’de mahkemeye çıkardı ve aleyhlerine 2’şer gün tutukluluk emri aldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Savcı Emine Taşkın, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Enver Kasap’ı yeminli şahadete çağırdı.

Polis memuru Kasap, zanlılar Burak Karatepe ve Mehmet Karatepe’nin “Kasti Hasar” suçundan methaldar olduklarını belirterek, zanlıların 13 Mart 2018 tarihinde saat 01.15’te Hasan Uzun Petrol’den satın aldıkları benzinle Redif Nurel’e ait aracı yaktıklarını kaydetti.

Kasap, zanlı Mehmet Karatepe’den gönüllü ifade alındığını ancak zanlı Burak Karatepe’den gönüllü ifadenin alınmadığını söyledi.

Meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirten tanık polis, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Meselenin ciddiyetini ve soruşturmanın yeni başladığını göz önünde bulunduran Yargıç Meltem Dündar, her iki zanlının da 2 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 09:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104