“O sokakta engelli park yeri yok”

banner37

Engelli bir vatandaş olan Süleyman Sürer, Lefkoşa’da bir bankanın önünde kaldırıma aracını park ettiği gerekçesiyle zabıta tarafından ceza kesilmesine isyan etti

banner87
“O sokakta engelli park yeri yok”
banner90
banner8

“ENGELLİLERE DAHA DUYARLI DAVRANILMALI”… Lefkoşa’da bulunan Kemal Aşık Caddesi’nde engelli park yeri bulunmamasından dolayı, üzerinde engelli amblemi bulunan aracını bir bankanın önünde kaldırıma park etmek zorunda kaldığını iler süren Sürer, engelli bireylere daha duyarlı davranılmasını ve olayın geçtiği caddeye engelli park yerinin yapılmasını talep etti.

Serap ŞAHİN

Hizmet-Sen Sendikası Genel Sekreteri ve Ortopedik Özürlüler Derneği Mesarya Bölge Sorumlusu olan Süleyman Sürer, Lefkoşa’da Kemal Aşık Caddesi’nde bulunan bir bankadaki işlemlerini yaptırabilmek için, üzerinde engelli amblemi bulunan aracını bankanın önündeki kaldırıma park ettiğini belirterek, zabıtanın ceza yazdığını söyledi.

İtirazının, kendisine ceza yazılmasına değil, söz konusu sokakta ya da bankanın müşterilerine ayrılmış engelli araç park yerinin olmayışına olduğunu söyleyen Sürer, engelli bireylere daha duyarlı davranılmasını ve üzücü olayların yaşanmaması için ilgili caddeye engelli park yerinin yapılmasını talep etti.

banner134
“Engelli denildiği zaman, insanın bir eli ayağı titrer”

Aracında engelli amblemi olmasına rağmen uyarılmadan ceza kesildiğini ileri süren Sürer, “Kaldırıma park ettim. Çünkü o bölgede engelli park yeri yok ve uzun mesafe yürüyemiyorum. Sıra numaramı dahi almaya yetiştirmeden zabıta beni yazdı. Zabıtaya siz bu aracın camında engelli amblemi olduğunu görmediniz mi dedim

Engelli de olsanız sizi yazmak zorundayım çünkü yanlış yere park ettiniz dedi” ifadelerini kullandı.

Söz konusu caddede engelli park yeri bulunmadığını belirten Sürer, belediyenin en az iki adet engelli park yeri yapmasını talep etti.

Sürer sözlerine şöyle devam etti:

“Engelli amblemi görüldüğünde bu kadar sert olunmamalı diye düşünüyorum. En azından ikaz edilmesi gerekir. Biz de demiyoruz suçumuz yok bu konuda. Yanlış yere park ettim ama mecbur kaldım. Yer yoktu ve yürümekte zorlanıyorum. Bankaya gidip faturalarımızı da ödemek zorundayız. Amacım engellilerin adına bir farkındalık yaratmak. Benim şikâyetim orada engelli park yerinin olmamasıdır. Engelli denildiği zaman, insanın bir eli ayağı titrer vicdanen. Böyle durumlar yaşandığında çok üzülüyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75