Ocaklara nakdi, diğerlerine şahsi teminat

banner37

Gazimağusa’da Barış Motors’da meydana gelen büyük kavgayla ilgili tutuklanan 9 kişi ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Ocaklara nakdi, diğerlerine şahsi teminat
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da Barış Motors’da iki grup arasında meydana gelen büyük kavgayla ilgili polisin başlattığı soruşturma bitti.

Kavgada yer alan iki taraf ayrı ayrı mahkemeye çıkarılarak, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Meseleyle ilgili üç gündür poliste tutuklu bulunan Ali Ocak (E-26) ve Ömer Ocak (E-26) 4’er bin TL nakdi teminata bağlanırken, Barış Yuca (E-33), Zafer Yuca (E-36), Gültekin Tüğür (E-23), Aytekin Tüğür (E-23), Recep Sağlamoğlu (E-20), İbrahim Baskın (E-21) ve İbrahim Özdemir de şahsen imza ettikleri 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi karşılığında serbest kaldı.

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlıların Gazimağusa’da “Vahim zarar”, “Kavga”, “Tecavüzkar alet taşıma” ve  “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gökhan Kol, Ali Ocak ve Ömer Ocak’ın bir taraf, Barış Yuca, Zafer Yuca, Gültekin Tüğür, Aytekin Tüğür, Recep Sağlamoğlu, İbrahim Baskın ve İbrahim Özdemir’in diğer taraf olup kavgada yer aldıklarını anlattı.

21 Haziran 2018’de, saat 11.30’da, trafikte kullanımlarındaki araçlarıyla aynı istikamette seyreden Ömer Ocak ve Zafer Yuca’nın, arasında trafik konusunda sözlü tartışma yaşandığını ifade eden tanık polis, her iki zanlının tartışmanın akabinde, araçlarıyla Barış Yuca’ya ait Barış Motors’a gittiğini söyledi.

Ömer Ocak ve Zafer Yuca arasında başlayan sözlü tartışmanın burada da devam ettiğini ifade eden Gökhan Kol, adı edilenlerin oto galeri içerisinde, birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurmak suretiyle, kavga ettiklerini anlattı.

banner134
Kavga esnasında olay mahalline gelen Barış Yuca ile konu işyerinde çalışan Gültekin Tüğür, Aytekin Tüğür, Recep Sağlamoğlu ve İbrahim Baskın’ın da kavgaya karıştığını anlatan tanık polis, bu kişilerin de elleri ve ayaklarıyla Ömer Ocak’a vurduğunu anımsattı.

O esnada Ömer Ocak’ın ikizi olan Ali Ocak’ın da olay mahalline geldiğini anlatan tanık polis, Ali Ocak’ın galeride satışa sunulan park halindeki plakasız Wolksvagen Golf marka aracın üzerine çıkıp, konu aracın ön camına ayağıyla tekme atıp, damında sekerek camı kırıp kaportayı ezerek kasti hasara yol açtığını dile getirdi.

Tanık polis Ocakların ayrıca, BMW, Mercedes ve Suziki marka araçların arka kısımlarına vurarak kasti hasara yol açtıklarından söz eden tanık polis, kavga sırasında olay yerine gelen İbrahim Özdemir’in de Ali Ocak ve Ömer Ocak’a karşı kavgada yer aldığını ifade etti.

Kavga sırasında İbrahim Özdemir’in galeride bulduğu egzoz borusunu eline alarak göstermek suretiyle taşıdığını anlatan tanık polis, Gültekin Tüğür, Aytekin Tüğür ve İbrahim Baskın’ın da etrafta buldukları demir kesme makası, su borusu ve tahta saplı çekici ellerine alarak diğer tarafa sallamak suretiyle konu tecavüzkar aletleri taşıdıklarını dile getirdi.

Zanlı Zafer Yuca’nın kavga sırasında, sol serçe parmağı ve arka dişinin kırıldığını belirten tanık polis, olayda Ali Ocak ve Ömer Ocak’a gösterilen demir kesme makası, su borusu, tahta saplı çekiç ve egzoz borusunun emare alındığını anlattı.

Tanık polis, meseleyle ilgili yürüttüğü tahkikatını tamamladığını belirterek, zanlılara yazılı dava tebliğ ettiğini beyan etti ve mahkemeden zanlılar aleyhine uygun birer teminat talep etti.

Tanık polis ayrıca, yazılı dava tebliğini dahi imzalamayan Ocak kardeşlerin, benzer birçok sabıkası olduğunu vurgu yaptı.

 

Sıra yargıda

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren yargıç, tüm zanlıları KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç, zanlı Ali Ocak ve Ömer Ocak’ı 4’er bin TL nakdi teminata bağlarken, diğer 7 zanlıyı şahsen imza edecekleri 50 bin TL’lik şahsi kefalete bağladı ve zanlıların haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesini istedi. Yargıç, Ali Ocak ve Ömer Ocak, aleyhine ayrıca, KKTC vatandaşı 2’şer kefilinde 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75