banner6

Ödeme bekleyen taşımacılar, son uygulamayla 15 günden fazla kredili yakıt da alamıyor

banner37

Ödeme bekleyen taşımacılar,  son uygulamayla 15 günden  fazla kredili yakıt da alamıyor
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu, gündemi tamamen ekonomik kriz olan halkın, hükümet krizine hiçbir şekilde yeri olmadığına vurgu yaptı.

   Topaloğlu, “Bizim gündemimiz bambaşka siyasilerin ise bambaşka. Bizlerin gündemi, ekonomik kriz, akaryakıt ve geçim derdi. Asgari ücretle geçinmeye çalışanlar, işletmeciler, emekliler, iş insanları ekonomik krizle boğuşuyorken; hükümet edenler de gemisini kurtaran kaptan misali iki üç ay önce Meclis kürsüsünden yapmış oldukları yemine bile sadık kalmadı” dedi.

   Fuat Topaloğlu, taşımacıların çok ciddi sorunları olduğuna işaret edip, ödeme bekleyen taşımacıların son uygulamada 15 günden fazla kredili yakıt da alamadıklarına değindi.

   Topaloğlu, şöyle devam etti:

   “İş insanları bu sıkıntılarla boğuşurken, ülkede olan bu kısırdöngü hakimken, şahsi çekişmelere bu kriz ortamında yerimiz yok. Cumhurbaşkanı’nın bu krizi çözmesi gerekirdi. Kriz bu boyuta ulaşmamalıydı. Hükümetin devam etmesi veya hızlı bir şekilde yeniden kurulması şart. Hem ekonomiye hem halka büyük zararı olacak. Devlet makamları da halka hizmet makamlarıdır Bu makamlarda oturacak olanlar vizyon sahibi, diş duruş sergileyebilen kişiler olmalı”.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 09:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110