ODTÜ Kıbrıs’ın düzenlediği

ODTÜ Kıbrıs’ın düzenlediği
  • 09 Ekim 2018, Salı 11:06

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kıbrıs Kampusu’nun, çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği “Yılın Yeşil Beyni” yarışması ödül töreni yapıldı. 

ODTÜ Kıbrıs Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı ve Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen yarışmanın ödülleri geçtiğimi cuma günü düzenlenen ODTÜ Kıbrıs Akademik Yıl Açılış Töreni’nde verildi.

Bu yıl yedincisi düzenlenen yarışmaya 14 ülkeden 254 başvuru gelmiş, final aşamasına lise seviyesinde 5, üniversite seviyesinde 5 proje kalmaya hak kazanmıştı.

Lise seviyesinde birinci Özel Takev Fen ve Anadolu Lisesi’nden

Lise seviyesinde üçüncü İzmir Fen Lisesi, ikinci Özel Saraç İlgi Okulları, birinci ise Özel TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nden Simay Berber ve Jülide Aynur oldu. İkili, “Atık Polistiren Malzemelerin Geri Dönüştürülmesiyle Yağlı Atık Suların İyileştirilmesi” projesi ile birinci oldu.

Üniversite seviyesinde birinci malezyadan

Üniversite seviyesinde üçüncü İtalya Turin Politeknik Üniversitesinden Elena Fini, ikinci Malezya Petronas Teknoloji Üniversitesinden Sitisaro Binawae ve Nasuha Suliyana Binti Amran, birinci ise Malezya’dan Malaya Üniversitesinden Chuck Chuan NG ve Syazwan Akid Md. Said oldu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 1 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 4 4 0 0 6 12
2 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 4 3 1 0 9 10
3 BAF ÜLKÜ YURDU 4 3 0 1 6 9
4 GENÇLİK GÜCÜ TSK 4 2 2 0 6 8
5 CİHANGİR GSK 4 2 1 1 0 7
6 LEFKE TSK 4 1 3 0 3 6
7 GÖNYELİ SK 4 2 0 2 0 6
8 ÇETİNKAYA TSK 4 1 2 1 -1 5
9 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 4 1 2 1 -2 5
10 ESENTEPE KKSK 4 1 1 2 -5 4
11 GİRNE HALK EVİ 4 1 0 3 1 3
12 TÜRK OCAĞI LİMASOL 4 1 0 3 -2 3
13 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 4 1 0 3 -3 3
14 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 4 0 3 1 -3 3
15 BİNATLI YSK 4 1 0 3 -6 3
16 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 4 0 1 3 -9 1
yukarı çık