banner6

Öfke kustu, kırdı, döktü

banner37

Öfke kustu, kırdı, döktü
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da öfkesine yenik düşen genç bir kadın, hakkında dedikodu yaptıkları gerekçesiyle, annesinin evine içerisinde misafir bulunduğu bir sırada, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu sivri uçlu bıçakla adeta baskın yaptı.

   Şiddet tehdidi, kanunsuz bıçak taşıma, kasti hasar, ithale-i lisan ve mülke tecavüz suçlarından tutuklanan C.T., işlediğini kabul etmediği suçlardan, ileride yargılanmak üzere 10 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Polis, C.T.’nin, Gazimağusa’da, annesinin evinde M.G.A.’nın da misafir olarak bulunduğu bir sırada mülke tecavüz ederek, mutfak kapısını tekmelediğini, penceresindeki sinekliği bıçakla kestiğini ve camı kırdığını anlattı.  Eve izinsiz girerek, annesi ve ikametgahta saklanan M G.A.’ya küfür ettiğini ifade eden polis, kadının, “çok dedikodu yaparsınız, sizi öldüreceğim” demek suretiyle tehdit ettiğini belirtti.

Tahkikat bitti, sıra yargıda

   Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru İbrahim Çangaroğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, zanlının, 20 Temmuz’da, saat 16.30’da, annesinin ikametgahında, tasarrufunda kanunsuz olarak taşıdığı ağız uzunluğu 14 cm, toplam uzunluğu 26 cm olan sivri uçlu bıçak ile mülküne tecavüz ettiğini, mutfağın alüminyumdan mamul kapısını tekmeleyerek, penceresinde takılı sinekliğini bıçakla, pencere camını ise kırmak suretiyle kasten ve kanunsuz olarak bin 500 TL hasara uğrattığını anlattı.

  Tanık polis, zanlının, bahse konu ikametgah içerisinde bulunan annesini ve olay esnasında evde misafir olarak bulunup başka bir odada saklanan M.G.A.’yı öldürmekle tehdit ederek, küfür ettiğini kaydetti.

   Şikayet üzerine zanlıyı aynı gün tutukladığını anlatan polis, yazılı dava tebliğini reddeden KKTC vatandaşı zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi.

  Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıyı KKTC dışına çıkmaktan men edip ileride yargılanmak üzere 10 bin TL nakdi temine bağladı.

   Mine Gündüz Serden, ayrıca, haftada bir en yakın polis karakoluna ısbat-ı vücutta bulunmasını istediği zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 75 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104