Öfkeli baba teminata bağlandı

banner37

Girne Akçiçek Hastanesi’nde, oğlundan kan almaya çalışan hemşireye hakaret ederek eline iğne batıran Levent Güler mahkemeye çıkarıldı.

Öfkeli baba teminata bağlandı
banner99

Ahmet VAMIK

Girne Akçiçek Hastanesi’nde görevli hemşirenin eline iğne batırdığı için gözaltına alınan öfkeli baba dün çıkarıldığı Girne Kaza Mahkemesi tarafından teminatla serbest bırakıldı.
2 Ağustos’ta Girne Akçiçek Hastanesi Dahiliye Servisi’nde yüksek ateş şikayetiyle yatmakta olan 4 yaşındaki O.İ.G.’nin babası 33 yaşındaki Levent Güler, birçok kez oğlundan kan almak maksadıyla iğneyle müdahale yapan 43 yaşındaki hemşire Gülnur Soyadlı’ya hakaret edip çocuğun üzerinde bulunan damar yolu açma iğnesini alarak hemşire Gülnur Soyadlı’nın eline saplayıp yaraladığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.  
Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İbrahim Varol’u tanık olarak dinletti.
Levent Güler’in, “yaralama” ve “rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu belirten Varol, gönüllü bir ifade vererek suçunu kabul eden zanlının verdiği ifadede sinirlilik anında iğneyi çocuğun kolundan sökerken istem dışı bir şekilde hemşireye batırdığını iddia ettiğini söyledi. Zanlı ile ilgili tahkikatın tamamlandığını kaydeden Varol, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı Levent Güler’in yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna hafta iki kez ispat-ı vücut yapmasına, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, KKTC vatandaşı bir kişinin lehinde 20 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 3 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75