banner6

Öfkesine yenik düştü, suç işledi

banner37

Öfkesine yenik düştü, suç işledi
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
 

   Gazimağusa’ya bağlı Tuzla köyünde, M.Y. isimli işsiz bir genç, eski işyerinde yeniden çalışmak için yaptığı iş müracaatı reddedilince, eski çalışma arkadaşlarının evine kırdığı camdan girdiği, ev içerisindeki eşyaları hasara uğrattığı, ev sakinlerinden birini süpürge sapıyla darp ettiği, ardından kaldığı oteldeki masa camını elleriyle vurup kırdığı gerekçesiyle tutuklandı.
   Şikayet üzerine kaldığı otel önünde tespit edilip tutuklanan M.Y., “Mülke tecavüz”, “Kasti hasar” ve “Darp” suçlarıyla ilgili Gazimağusa’da yargıç huzuruna çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.
   Genç zanlı, mahkemede suskun kaldı ve polisin talebine itiraz etmedi.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru İnanç Dünki’yi tanık kürsüsüne çağırdı.
   Dünki, zanlının, Tuzla’da 14 Mart’ta,  saat 14.30’da, önceden çalışmakta olduğu Melemendi isimli iş yerinde, yeniden çalışmak için yaptığı müracaat reddedilince, konu işletmede çalışan 2 kişinin kaldığı eve, evin damından balkona atlayıp, evin balkona açılan 2 camı, balkondaki çamaşır serme telini kasten ve kanunsuz olarak kırdıktan sonra içeriye girdiğini söyledi.
   Dünki, zanlının, daha sonra, ev içerisindeki iç kapı camını ve mikrodalga fırını da elleriyle vurup kırmak suretiyle hasara uğrattığını belirtti. Dünki, zanlının, konu evin mutfağındaki ahşap süpürge sapını alıp, ev sakinlerinden birinin sağ el avuç içi ve sol el dış kısmına vurmak suretiyle adı edileni darp ettiğini dile getirdi.
   Ardından kalmakta olduğu otele giden zanlının, bahse konu otel odasındaki masa camını da elleriyle burup kırdığını kaydeden tanık polis, şikayet üzerine zanlıyı konu otel önünde tespit edip tutukladığını kaydetti.
   Olay yerlerini incelediğini belirten tanık polis, incelenmesi gereken kamera görüntüleri bulunduğuna vurgu yaptı. Tanık polis,  henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için süreye ihtiyaç duyduğunu anlattı ve mahkemeden tahkikatını salim bir şekilde tamamlayabilmek için süre istedi.
   Huzurundaki şahadeti ve polisin talebini değerlendiren yargıç Mine Gündüz Serden, zanlının, 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110