banner6

Öfkeyle kalktı, zararla oturdu

banner37

Alkol tesiri altındayken tartıştığı iki kişinin üzerine su tankeri sürerek öldürmek istemekle suçlanan Sabri Keskin, mahkemenin bağladığı 10 bin TL’lik nakdi teminatı ödeyemeyince cezaevine gönderildi. Sabri Keskin, büfe sahibi Nidai Köle ve çalışan Mesut Balkaya’yla tartıştıktan sonra, kullanımındaki su tankerini geri vitese takıp üzerlerine sürmüştü. Olayda yaralanan olmazken, büfenin kapısı, camı ve sandalyeleri kırılmıştı.

Öfkeyle kalktı, zararla oturdu
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Alsancak’ta geçtiğimiz hafta sonu, alkol tesiri altında bulunduğu sırada, tartıştığı büfe işletmecisi Nidai Köle ve büfe çalışanı Mesut Balkaya’yı öldürmek kastı ile yönetimindeki JL 983 plakalı su tankerini büfenin üzerine sürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Sabri Keskin ile ilgili polis soruşturması tamamlandı. Keskin, yargılanıncaya kadar serbest kalması için mahkemenin bağladığı 10 bin TL’lik nakdi teminatı yatıramadığı için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, meselenin tahkikatını yapan polis memuru yeminli şahadet verdi.

Polis, Nidai Köle Büfe isimli işyerine JL 983 plakalı su tankeri ile giden zanlının ve orada büfe sahibi Nidai Köle çalışan Mesut Balkaya ile tartıştığını, zanlının, Köle ve Balkaya’ya hakaret ettikten sonra tankeri geri vitese takıp üzerlerine sürdüğünü söyledi.

Olayda yaralanan olmadığını ancak büfenin kapı, cam ve sandalyelerinin kırıldığını belirten polis memuru, tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, zanlının davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gökan Asafoğulları, meselenin ciddiyetine dikkat çektikten sonra, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışının yasaklanması, kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, haftada iki gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücut yapmasına emir verdi.

Asafoğulları ayrıca zanlı Keskin’in 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber iki kişinin de 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması emrini verdi.

Ancak Sabri Keskin teminat şartlarını yerine getiremediği için Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 09:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104