banner6

Ogbebor, 6 yıl hapis yatacak

banner37

Ogbebor, 6 yıl hapis yatacak
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Lefkoşa’da 17 Kasım 2021 tarihinde, saat 02.00’de Yakın Doğu Bulvarı üzerinde salon aracıyla “alkollü”, “uyuşturucu” etkisi altında, “muayenesiz”, “seyrüsefersiz”, “aşırı süratli” ve “dikkatsiz” bir şekilde seyrettiği sırada kaza yaparak aynı araçta yolcu olarak bulunan 36 yaşındaki Nijerya uyruklu Odion Maureen Paulinus’un ölümüne neden olan Goodluck Osakpolor Ogbebor, 6 yıl hapis cezası aldı.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü celsesinde, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Attila Enver Etkin hazır bulundu.

   Davanın kararını okuyan Yargıç Murat Soytaç, sanığı aleyhine getirilen davalardan kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

   Soytaç, sanığın işlediği en ağır suçun “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” olduğuna vurgu yaparak, bu suçun 7 yıla kadar hapis cezası öngördüğünü kaydetti.

   Yargıç Soytaç, ölümle neticelenen trafik kazalarının halkı ciddi şekilde endişeye sevk ettiğine dikkat çekti.

   Soytaç, sanığın alkol ve uyuşturucu etkisi altında araç kullandığını, aracına bir de yolcu alarak maktulün ölümüne neden olduğuna vurgu yaptı.

   Kazanın meydana gelmesinin sanığın kusurlarıyla oluştuğuna değinen Soytaç, sanığın kazaya adeta davetiye çıkardığına işaret etti.

   Soytaç, kamu menfaatini göz önünde bulundurduklarında bu suça ilişkin caydırıcı ve ibret verici ceza verilmesi gerektiğini belirterek, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değindi.

   Yagıç Soytaç, sanığa oybirliğiyle 6 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104