“Oğlum kavgayı ayırmak istedi, neden tutuklu yargılanıyor?”

banner37

İş insanı Erhan Başay ve Zeki Asımoğlu’nun ciddi şekilde darp edilmesi olayıyla ilgili 7 aydır hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde olan Bulut Akacan’ın koruması Orçun Özorçun’un ailesi perişan durumda

“Oğlum kavgayı ayırmak istedi, neden tutuklu yargılanıyor?”
banner90

“7 AY GEÇTİ, NE ZAMAN ÇIKACAĞI DA BELLİ DEĞİL”… Öğretmen olan oğlunun iş bulamadığı için Akacan’ın yanında çalıştığını belirten Mahmut Özorçun, olay çıktığı esnada restoranda yemek yiyen Orçun’un kavgayı ayırmak için araya girdiğini, ancak herhangi bir darp olayına karışmadığını söyledi. Özorçun, “Oğlum 7 aydır cezaevinde ve ne zaman çıkacağı da belli değil” diyerek tepkisini dile getirdi.

Güren TİLKİ

Girne’de 7 Ocak 2019 tarihinde bir restoranda meydana gelen olayda iş insanı Erhan Başay ve arkadaşı Zeki Asımoğlu’nu ciddi şekilde darp ettikleri gerekçesiyle Bulut Akacan serbest yargılanırken, korumaları Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun, 7 aydır hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde tutuluyor.

banner9

Özorçun ailesi perişen durumda.


Baba Mehmet Özorçun, oğullarının kavgaya ayırmak için olaya müdahil olduğunu belirterek “Oğlum suçsuz olduğu halde, tutuklu yargılanıyor. Buna aile olarak anlam veremiyoruz” dedi.


Özorçun, oğlunun mesleğinin öğretmenlik olduğunu ancak iş bulamadığı için 3 yıldır iş adamı Bulut Akacan’ın yanında çalıştığını söyledi.


Olayın gerçekleştiği Girne’deki mekanda oğlunun günde 3 kez diyet yemek yediğini ifade eden Özorçun, şöyle devam etti:


“Orçun orada yemek yediği esnada patronu korumalarıyla birlikte restorana geldi. Olay çıktığı esnada oğlum sadece başka bir masada yemek yiyordu. Kavgayı ayırmak için araya girdi. Herhangi bir darp olayına karışmadı. Zaten kameralarda kayıtlar, durum açık şekilde görülüyor. Oğlum suçsuz olduğu halde cezaevinde. 7 ay geçti ne zaman çıkacağı da belli değil. Aile olarak perişan olduk. Annesi hasta oldu, her gün evladını bekliyor. Yargıya olan güvenimiz tamdır, en kısa sürede adaletin yerini bulmasını istiyoruz”.


Öte yandan Bulut Akacan’ın ‘davalarının ayrılıp, kendisi aleyhine başka dava ikame edilmesi’ talebini reddeden Girne Ağır Ceza Mahkemesi, davayı görüşülmek üzere 20 Ağustos 2019 tarihine tehir etmişti.


Akacan’ın 20 Ağustos’taki celsede, itham edileceği aleyhindeki davaları reddetmesi ve duruşmalara başlanması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108