banner6

Öğrenci düşüp yaralandı, ambulans okula giremedi

banner37

Şehit Tuncer İlkokulu’nda bir öğrenci, sınıfın içerisinde düşerek baş ve kalçasından yaralandı. Araç giriş-çıkış kapısının bir sürücü tarafından kapatılması, ambulansın içeri girememesine neden oldu

Öğrenci düşüp yaralandı, ambulans okula giremedi
banner99

Doğan SAMER

Lefkoşa’da Şehit Tuncer İlkokulu’nun araç giriş-çıkış kapısının bir sürücü tarafından kapatılması, yaralanan öğrenciye müdahale için okula giden ambulansın içeri girememesine neden oldu.

Dün okul saatleri içerisinde bir öğrenci, sınıfın içerisinde düşerek başından ve kalçasından yaralandı.

Öğretmenler ve okul idaresi durumu hemen 112 Acil Servis’e bildirerek yardım istedi.

Kısa sürede okula gelen ambulans, okulun giriş-çıkış kapısının önüne park edilen bir otomobil nedeniyle içeriye giremedi.

Ambulans içeriye giremeyince sağlık görevlileri de sedyeyi alıp yaralının yanına yürüdü ve yaralı öğrenciyi ambulansa taşıdı.

Bu arada, durum polise de bildirildi ve Lefkoşa Polis Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği’nden bir ekip okula giderek gerekli araştırmayı yaptıktan sonra sürücüye ulaştı ve ardından aracının yanına dönen sürücü hakkında ‘Okul girişine park’ suçundan cezai işlem uyguladı.

“Bu büyük bir hata”

Şehit Tuncer İlkokulu Müdürü Elçin Altan, KIBRIS’a konuşarak, okul girişine araç park etmenin büyük bir hata olduğunu söyledi.

banner134

Altan, sınıfta düşerek kafası ve kalçasından yaralanan öğrencinin hatalı park nedeniyle güçlükle hastaneye kaldırıldığını ancak durumunun iyi olduğunu ifade etti.

Okulun giriş-çıkış kapısının önüne araç park etmenin çok büyük bir hata olduğunun altını bir kez daha çizen Altan, okulda tek bir araç giriş-çıkış kapısı olduğunu ve okulda bir yangının çıkması durumunda itfaiyenin okula giremeyebileceğini söyledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104