banner6

Öğrenci zanlılar ileride yargılanacak

banner37

Öğrenci zanlılar ileride yargılanacak
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da Narkotik polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda tasarruflarında yaklaşık 13 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan Pakistan uyruklu zanlılar O.N.A.(E-26) ve I.H.K.’nin (E-27) aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Meseleyle ilgili 8 gündür poliste tahkikat maksatlı tutuklu bulunan öğrenci zanlılar, dün, teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Umut İnan’ın huzuruna çıkarıldı ve davaları sonuçlanıncaya değin, KKTC dışına çıkmaktan men edilerek, 7’şer bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Savcı İlhan Damdelen’in tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet verip talebini aktaran polis memuru İbrahim Gökova, 16 Nisan’da, aldığı bir bilgi doğrultusunda, saat 12.45 sıralarında, Gazimağusa’da O.N.A.’nın kalmakta olduğu ikametgahta yaptığı aramada, TV ünitesi çekmecesinde lacivert zipli cüzdan içerisinde naylona sarılı Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve içersinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas teraziyi bularak emare zapt ettiğini söyledi.

   İbrahim Gökova, yaptığı ileri soruşturmada meseleyle bağlantısı olduğunu tespit ettiği I.H.K.’nın kalmakta olduğu ikametgahta da arma gerçekleştirdiğini anlattı ve evin çalışma odasındaki masa üzerinde içersinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü bularak emare aldığını kaydetti.

   Gökova, üniversite öğrencisi olan Pakistan uyruklu zanlıların itiraf nitelikli gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini söyledi ve mahkemeden zanlıları uygun bir teminata istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlıları 7’şer bin TL nakdi teminata bağladı.

   Umut İnan, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıların bu maksatla tüm kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110