Öğrenciler büyük panik yaşadı

banner37

DAÜ kampusunda “DAÜ- 4 B Blok” olarak adlandırılan kız öğrenci yurdunun 122 numaralı odasındaki klima, iç ünitesinin elektrik aksamlarının kısa devre yapması yangına sebep oldu

Öğrenciler büyük panik yaşadı
banner87

Ahmet İLKTAÇ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) kampusunda “DAÜ- 4 B Blok” olarak adlandırılan kız öğrencilerin kaldığı yurdunun 122 numaralı odasında dün akşam saat 18.00’de klima iç ünitesinin elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu yangın çıktı.

Yangın sırasında dumandan etkilenen Rafia Hayat (K-22) ve Emre Gökalp (E-21) isimli öğrenciler ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldılar. Her iki öğrenci de kısa sürede taburcu edildiler.

Yangın, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu kısa sürede söndürülürken, yangında kısa devre yapan klimanın iç ünitesi ve perde yandı. Yangında ayrıca pencere camı ve floresan lamba da patlarken, oluşan isten dolayı oda içerisindeki eşyalar zarar gördü.

Yangın nedeniyle dumanla dolan yurda ise öğrencilerin girmesine bir süre izin verilmedi. Olay sırasında büyük korku yaşayan öğrencilerin, dakikalarca birbirlerine sarılıp ağladıkları görüldü. Dumanın tahliye edilmesinin ardından öğrenciler yurtlarına yeniden girebildiler.

Yangının çıktığı DAÜ 4 Yurdu’nun tam karşısında bulunan DAÜ 3 Yurdu’nda da biri geçtiğimiz yıl olmak üzere 2 kez yangın çıkmıştı. Bu yangınlarda 2 blok tamamen yanmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER