Öğrenciler sınıflarda aileler dışarıda ter döktü

banner37

2020- 2021 öğretim yılı Kolej Giriş Sınavı, dün 9 ayrı sınav merkezinde, iki oturum şeklinde gerçekleştirildi

Öğrenciler sınıflarda aileler dışarıda ter döktü
banner8

Ahmet UÇAR

645 ÖĞRENCİ KAYIT HAKKI KAZANDI… Pandemi nedeniyle uzun süre okuldan uzak kalan öğrenciler, yeni öğretim yılında kolejli olabilmek için dün sınav merkezlerinde ter döktü. Belirlenen sınav merkezlerine PCR testleri ve diğer önlemlerle giren 970 öğrenci iki oturum şeklinde gerçekleşen sınavda soruları cevaplarken, aileleri de dışarıda heyecan ve merakla çocuklarını bekledi. Sınavların sonucunda 645 öğrenci, kolejlere kayıt yaptırma hakkı kazandı.

2020- 2021 öğretim yılı Kolej Giriş Sınavı, dün 9 ayrı okulda yoğun bir katılımla, 09.00-10.30 ve 11.00-12.30 saatlerinde olmak üzere iki oturum şeklinde gerçekleştirildi.

Sınav merkezlerine aileleriyle birlikte giden öğrenciler heyecan dolu anlar yaşarken, aileler de okulların girişlerinde heyecan ve merakla çocuklarının sınavı bitirmesini bekledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre sınava bin 970 öğrenci kayıt yaptırdı. Sınav sonucuna göre ise 645 öğrenci başarılı olup kayıt hakkı elde etti.

banner134
Pozitif çıkan öğrenciler de düşünüldü

Kolej Giriş Sınavı’na yoğun bir talep olması üzerine öğrenciler PCR testleriyle, maske ve mesafe kuralına uyarak sınav saatini beklerken, Milli Eğitim Bakanlığı, sınavın sağlıklı koşullarda gerçekleştirilmesi için gereken önlemlerin alındığını, hatta PCR sonuçları pozitif çıkan öğrencilerin belirlenen ayrı bir sınav merkezinde denetmen ve gözetmenler eşliğinde sınava girebildiğini açıkladı.

Öğrenci sayısı en çok Lefkoşa’da en az Lefke’de

Bakanlığın yaptığı duyuruya göre Lefkoşa Türk Maarif Koleji’ne 150, Hala Sultan İlahiyat Koleji’ne 120, Girne Türk Maarif Koleji’ne 100, Girne 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’ne 100, Güzelyurt Türk Maarif Koleji’ne 75, İskele Türk Maarif Koleji’ne 75 ve Lefke Gazi Lisesi Kolej Bölümü’ne ise 25 öğrenci kayıt hakkı kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75