Öğrencinin yokluğu hissedildi

banner37

Güzelyurt ve Lefke ilçelerinde dün işbaşı yapan paket servis işletmeleri ne yazık ki umduklarını bulamadı

Öğrencinin yokluğu hissedildi
banner90
banner8

SİFTAH BİLE YAPAMAYAN VAR… Güzelyurt’ta 48, Lefke’de ise 36 işletme paket servisi için dün kapılarını açtı. Güzelyurt esnafı az da olsa sipariş alırken, Lefke esnafı öğrencilerin yokluğunu derinden hissetti. Kimi esnaf siftah bile yapamadan günü geçirdiklerini söylerken, “Ramazan ayında olmamızın da etkisi var elbette ama özellikle öğrencilerin ülkelerine gitmiş olması satışlarımızı çok kötü etkiledi” dedi.

Güren TİLKİ

   Gerekli sağlık kontrol ve testlerini tamamlayarak yaklaşık iki ay sonra yeniden işbaşı yapan Güzelyurt ve Lefke ilçelerindeki kebap, pizza, lahmacun gibi gıda satışı yapan işletmeler, ilk gün umduklarını bulamadı.

   Güzelyurt’ta 48, Lefke’de ise 36 işletme paket servisi için dün kapılarını açtı. Güzelyurt esnafı az da olsa sipariş alırken, Lefke esnafı öğrencilerin yokluğunu derinden hissetti.

   Kimi esnaf siftah bile yapamadan günü geçirdiklerini söylerken, “Ramazan ayında olmamızın da etkisi var elbette ama özellikle öğrencilerin ülkelerine gitmiş olması satışlarımızı çok kötü etkiledi” dedi.

   Güzelyurt’ta dün 48 işletme 168 personeli ile paket servis hizmeti vermek için işbaşı yaparken, belediye ekipleri de gün boyu bu işletmelerde sıkı denetim yaptı.

   Güzelyurt esnafı, umdukları kadar olmasa da iki ay sonra satış yapabildikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Lefke esnafı umutsuz

   Batı bölgesinin en uç kısmında yer alan Lefke ilçesi esnafı ise öğrencilerin yokluğunu derinden hissetti.

   Bölgede 36 işletme paket servisi için dün kapılarını açarken, bu işletmelerde toplam 111 personel de iki ay sonra işbası yaptı.

   KIBRIS’a konuşan Lefke esnafı, Ramazan ayında olunmasının da etkili olduğunu ancak üniversite öğrencilerinin neredeyse tamamının ülkelerine dönmüş olması nedeniyle satış yapma konusunda umutlarının olmadığını söyledi.

   Günü neredeyse siftah bile yapamadan geçirdiklerini dile getiren bölge esnafından bazıları ayrıca devlet tarafından verilecek olan bin 500 TL’lik yardımı halen alamamaktan yakındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75