Öğretmen eksikliği giderildi, veliler eylemden vazgeçti

banner37

Eğitim Bakanlığı, Mehmetçik Ortaokulu’nda öğretmen eksikliği nedeniyle yaşanan krizi çözdü

Öğretmen eksikliği giderildi, veliler eylemden vazgeçti

Ayşe BULUT

Eğitim Bakanlığı, Mehmetçik Ortaokulu’nda öğretmen eksikliği nedeniyle yaşanan krizi çözdü.

Mehmetçik Ortaokulu Okul Aile Birliği, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okuldaki öğretmen eksikliği sorununu giderdiğini açıklayarak, birlik olarak dün yapacaklarını duyurdukları eylemden vazgeçtiklerini belirtti.

Okul Aile Birliği Başkanı Güney Ballı, “Okulumuzda öğretmen eksikliği olduğundan dolayı bir basın açıklaması yapma kararı almıştık. Bakanlıktan randevu talep etmiş, ancak randevu alamamıştık. Okul müdürüne ulaşan bakanlık müdürü, öğretmen eksikliğinin giderildiğini bildirdi. Biz de eylemimizden vazgeçtik” dedi.

Ballı, bir diğer sorunlarının ise sınıf azaltmaya gidilmesi olduğunu belirtip, endişelerinin okullarının kapatılması olduğunu söyledi.

Ballı, şöyle devam etti:

“Bizim okulumuzun da Beyarmudu Ortaokulu gibi olmasını istemiyoruz. Öğrenci azlığı nedeniyle sınıf küçültmeye gidildi. İlerde ‘öğrenci azdır’ deyip de okulumuzun kapatılmasını istemiyoruz. Öğrenci azalmasının sebebi koleji kazanan öğrencilerin koleje gitmesidir. Koleji kazanmayan öğrenciler başka okullara değil de Mehmetçik Ortaokulu’na gelmeli. Biz bu sorunu geçen yıl Eğitim Bakanımıza iletmiştik. Bakanımız da bize, kesinlikle koleji kazanmayan öğrencilerin Mehmetçik Ortaokulu’na geleceği sözünü vermişti. Ancak 15-16 tane öğrenci başka okullara gitti. Burada muhtarların da çok büyük sorumsuzluğu var, çünkü talebe göre ikametgâh veriyorlar. Bizler okulumuzun kapanmamasını istiyoruz. Bizim için en önemlisi öğretmen eksikliğiydi. Bu sorun da giderildi. Karpaz bölgesinde bulunan öğrenciler her zaman mağdur oluyor. Burada okuyan öğrencilerin okumaya hakkı yok mu?”

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER