Öğretmen nakilleri tamam, sırada münhaller var

banner37

Milli Eğitim Bakanlığı ve sendikalar, yeni eğitim-öğretim yılının sorunsuz başlaması için çalışıyor

banner87
Öğretmen nakilleri tamam, sırada münhaller var
banner90
banner99

SENDİKALAR, ÖĞRETMEN SIKINTISI YAŞANMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYOR… KTOEÖS Genel Sekreteri Aziz Selengin, öğretmenlerin nakil işlemlerinin 22 Temmuz’da sona ereceğini ifade ederek öğretmen alımının şart olduğunu ve münhale çıkılacağını söyledi. Selengin, yeni eğitim-öğretim döneminde öğretmen sıkıntısı yaşanmayacağını düşündüğünü belirterek kitaplar için de ihaleye çıkıldığını belirtti. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de, öğretmen nakillerini tamamladıklarını, 30 sınıf öğretmeni ve 20 okul öncesi öğretmeni olmak üzere toplam 50 öğretmen için münhale çıkılacağını söyledi. Elcil, “Münhaller sayesinde okullarda öğretmen açığı olmayacağını düşünüyorum” dedi.

Erol KANLIADA

   Yeni eğitim-öğretim yılına sorunsuz başlanması için Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile birlikte Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), işbirliği içerisinde çalışıyor.

   Edinilen bilgiye göre öğretmen nakilleri 22 Temuz’da tamamlanacak ve hemen ardından münhale çıkılacak. Yeni eğitim yılının öğretmen eksiği sorunuyla açılmaması için çaba harcandığı öğrenildi.

   KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, öğretmen nakillerini tamamladıklarını, 50 öğretmen için münhal açılacağını ifade ederken KTOEÖS Genel Sekreteri Aziz Selengin, program gereği öğretmen alımı için münhal açılacağını, fakat bir rakam veremeyeceğini belirtti.

Elcil: Okullarda tamirat yok, yeni okullara ihtiyaç var

   Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, öğretmen nakillerini tamamladıklarını, 30 sınıf öğretmeni ve 20 okul öncesi öğretmeni olmak üzere toplam 50 öğretmen için münhale çıkılacağını söyledi.

   Elcil, “Münhallar sayesinde okullarda öğretmen açığı olmayacağını düşünüyorum” dedi.

   50 öğretmenin yanı sıra özel ders öğretmeni ve psikolojik danışmana (rehber öğretmen) da ihtiyaç duyduklarını ifade eden Elcil, öğretmen yardımcılarının da işe alınması gerektiğine dikkat çekti. Elcil, geçen eğitim-öğretim dönemlerinde yaşanan kitap sıkıntısının aşılması için de Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın ihaleye çıktığını söyledi.

   Şu anda hiçbir okulda tamirat olmadığını belirten Elcil, başta Girne ve Gazimağusa olmak üzere bazı bölgelerde yeni okullara ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

   Elcil, artan nüfusla beraber öğrenci sayısının da arttığına dikkat çekerek Gazimağusa Belediyesi’nin yeni okul yapmak için söz verdiğini, ancak şu ana kadar bir adım atılmadığını söyledi.

Selengin: 2-3 yılda öğrenci sayısı 2 bin kadar arttı

   Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Genel Sekreteri Aziz Selengin, öğretmenlerin nakil işlemlerinin 22 Temmuz’a sona ereceğini ifade ederek program gereği öğretmen alımının şart olduğunu ve münhale çıkılacağını söyledi.

   Selengin, yeni eğitim-öğretim döneminde öğretmen sıkıntısı yaşanmayacağını düşündüğünü belirterek kitaplar için de girişim yapıldığını kaydetti.

   Selengin, nüfusun artmasıyla beraber 2-3 yıldaki öğrenci sayısının 2 bin kadar arttığını, bazı okullarda bakım sorunlarının bulunduğunu söyledi.

   Selengin, “Bu tür bakım sorunları için derhal adımlar atılması gerekiyor, şimdi başlansa bile sezon açılışına kadar yetiştirilemez” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108