banner6

Öğretmenimizden memnunuz

banner37

Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği, okuldaki sorumlu öğretmenin yerine müdür atanmak istenmesine karşı basın açıklaması yaptı.

Öğretmenimizden memnunuz
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği, okulun 6 yıldır sorumlu öğretmeni olan Emirali Evcimen’in yerine müdür atanmak istenmesine karşı çıktı. Okul aile birliği üyeleri dün sabah okul önünde bu istemi kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada, atanmak istenen müdürün özel eğitimde uzmanlığı olmadığı savunuldu. Okullarına, özel eğitimli branş öğretmeni istediklerini belirten veliler, sorumlu öğretmen Emirali Evcimen’in de görevine devam etmesini istediklerini belirttiler.

Veliler, taleplerinin yerine gelmemesi halinde eylem yapacaklarını açıkladılar.

Karamanlı: “Müdür yerine branş öğretmeni atansın”

Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği adına açıklama yapan Saadet Karamanlı, okullarının sorumlu öğretmeni Emirali Evcimen’i 6 yıl önce büyük zorluklarla okulların kazandırdıklarını söyledi.

Saadet Karamanlı, okulda 6 yıl önce öğrenci sayısının çok az olduğunu, ancak 6 yıllık sürede bu sayının 75’e çıktığını kaydetti.

Tüm bunların yanında, özel eğitimde, okul öncesinin adada ilk kez Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi’nde hayata geçmesi için projeler üzerinde çalıştıkları günlerde, kendilerine ulaşan bu haberle çok üzüldüklerine dikkat çeken Karamanlı, hükümete karşı olmadıklarını, başbakan, bakanlar, milletvekilleri ve tüm sivil toplum örgütlerine bu konudaki düşüncülerini duyurmak istediklerini bildirdi.

Saadet Karamanlı, okullarında birçok branş öğretmeni ihtiyacı varken, okulun sorumlu bir müdürü de varken, sorumlu bir müdür atanmak istenmesine anlam veremediklerini açıkladı.

Okullarına atanmak istenen müdürün özel eğitimli bir kimse olmadığını savunan Karamanlı, okul aile birliği olarak buna karşı olduklarını ve okullarındaki sorumlu müdürden gayet memnun olduklarını açıkladı.

banner134

Saadet Karamanlı, “Bu kararı kim almışsa, elini vicdanına koysun ve düzgün giden bir okula karışmasın. Önce basın açıklaması olarak işe başladık. Gerekirse bu çabamızı ileriye taşıyacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88