'Öğretmenler sendikasına sahip çıksın'

banner37

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın dağıttığı ajandayı ve içinde bulunan bilgilere tepki koymak için örgütler ve bazı milletvekilleri KTÖS'e ulaştı.

'Öğretmenler sendikasına sahip çıksın'
banner99

KIBRIS - Canlı aktarım

16:50 - Yetkililer harekete geçsin

Eylemde konuşma da yapıldı. Konuşmada şunlar kaydedildi.

Bu gözü dönmüşlerin sizi temsil etmelerine nasıl izin veriyorsunuz? Sendika sizindir!

Talebimiz Kıbrıs Türk halkının değerlerine sahip çıkacağı okullarının siyasetten arındırılması, Kıbrıs Türk varlığına hassasiyet gösteren eğitimin ön plana çıkarılmasıdır. Kutsal öğretmenlik mesleğinin daha fazla ayaklar altına alınmasının önüne geçilmesi gerekir.

KTÖS yönetimini yaptıkları yanlıştan dönmeye çağırıyoruz. Öğretmenlerin sendikalarına sahip çıkması, bunu yapanların gereken cezayı alması için yetkililerin harekete geçmesini talep ediyoruz.

Konuşmaların ardından Girne Kapısı’nda bulunan Atatürk Büstü’ne hareket edildi.

16:42- Eylemciler KTÖS önünde

banner134
Saat 16:00 sularında Asal Şube önünden hareket eden eylemciler az önce Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası önüne ulaştı.

KTÖS önünde şu anda “Satılmış Şener” sloganları atılıyor. Atılan sloganlar eşliğinde KTÖS’ün kapısına siyah çelenk bırakıldı.

16:00 - Eylem başladı

Aralarında sivil toplum örgütleri ve milletvekillerinin de bulunduğu eylemciler saat 16:00’da Lefkoşa’daki Asal Şube önünden hareket ederek Çağlayan’da bulunan KTÖS Lokali’ne doğru yola çıktılar. 

1000 civarında eylemcinin katıldığı, “Dur De” sloganı ile örgütlenen eylem için polis güçleri de KTÖS önünde hazırlığını tamamladı. Meclis önünde yaklaşık 100 polisin beklediği eylemle ilgili olarak çevik kuvvet ekibi de İtfaiye önünde hazır bekletiliyor…

Eylemde “Ses veriyoruz, gerçek dersi biz veriyoruz”, "Kıbrıs Türktür, Türk kalacak", "bir gece ansızın gelebiliriz" sloganları atılıyor.

KTÖS Lokali’ne Arif Hasan Tahsin pankartı

Öte yandan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Lokali’ne de eylemcileri karşılaması için Arif Hasan Tahsin’in fotoğrafı asıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75