banner6

Oğuz, 15 Kasım Cumhuriyet Bayram’ını kutladı

banner37

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Oğuz, 15 Kasım Cumhuriyet Bayram’ını kutladı
banner99

Oğuz, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, 15 Kasım 1983 tarihinin Kıbrıs Türk halkının hep gurur ve onur duyacağı, varoluş ve özgürlük mücadelesini devlet kurarak saygınlıkla taçlandırdığı önemli tarihi bir gün olduğunu vurguladı.

Dursun Oğuz, mesajında şunları kaydetti:

“Kıbrıs Türk halkının bağımsızlık ve özgürlüğünün en önemli günü olan Cumhuriyetimizin yeni yaşını her yıl olduğu gibi bu yılda gururla karşılarken, geçmişte yaşanan zor günleri de asla hafızalarımızdan çıkarmadan kararlılıkla geleceğe güvenle bakarak, çok büyük fedakarlıklarla kurulan devletimizi her alanda daha iyiye götürme düşüncesinde ve niyetindeyiz.

Özgürlük Liderimiz Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf R. Denktaş’ı ve tüm özgürlük ve bağımsızlık şehitlerimizi en kalbi duygularımla rahmetle ve saygıyla anıyorum. Gazilerimizi ise şükran ve minnetle selamlıyorum. Cumhuriyetimizin en büyük güvencesi Büyük Türk Ulusu’na ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetlerimize olan sarsılmaz güvenimizi bir kez daha anımsatır, tüm halkımın Cumhuriyet Bayramını kutlarım.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104