Oğuz, Alsancak, Karşıyaka ve Sadrazamköy'de incelemelerde bulundu

banner37

Oğuz, Alsancak, Karşıyaka ve Sadrazamköy'de incelemelerde bulundu
banner99

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, olumsuz hava koşullarından etkilenen Alsancak, Karşıyaka ve Sadrazamköy’de incelemelerde bulundu.


Tarım Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, kötü hava şartları nedeniyle yaşanan doğal afetin maddi zarara yol açtığı bölgede incelemelerde bulunan Oğuz'a, bakanlık yetkilileri ve köy muhtarları eşlik etti.

banner134
Oğuz, Genel Tarım Sigortası Fonu kapsamına giren zararlar için Hayvancılık ve Tarım Dairelerine başvuru yapılmasıyla birlikte, doğal afet nedeniyle mağdur olan üreticilerin zararlarının karşılanacağını belirtti. 
Sera alanları ile küçükbaş ve büyükbaş hayvan barınak zararlarının karşılanması konusunda kaynak sıkıntısı olmadığını ifade eden Oğuz, üreticilerin mağduriyetlerinin en erken zamanda giderileceğini belirterek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Oğuz ve bakanlık yetkilileri, bölgede doğal afetten etkilenen sera ve hayvan üreticilerinin zararlarının hızlı bir şekilde karşılanması için uygulanması gereken prosedürler hakkında da bilgilendirmede bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75