banner6

Oğuz: Bu hükümet hiçbir zaman üreticiyi yalnız bırakmaz

banner37

Kıbrıs TV’de yer alan Dilan Gölbaşı’nın hazırlayıp, sunduğu Günün Özü programına katılan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz soruları yanıtladı. Oğuz, "Biz hükümet olarak üretimin, üreticinin önemini biliyoruz. O yüzdendir ki üreticimizin her daim yanında oluyoruz, sorunlarını dinliyoruz ve yardımcı oluyoruz” dedi.

Oğuz: Bu hükümet hiçbir zaman üreticiyi yalnız bırakmaz
banner99

Canlı Aktarım - Müslüm BAYUK

Kıbrıs TV’de yer alan Dilan Gölbaşı’nın hazırlayıp, sunduğu Günün Özü programına katılan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz soruları yanıtladı:

“BİZ HÜKÜMET OLARAK ÜRETİMİN, ÜRETİCİNİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ”

Hayvancılar Birliği ile görüşme yaptıklarını ve sorunlarını dinlediklerini söyleyen Oğuz, “Biz hükümet olarak üretimin, üreticinin önemini biliyoruz. O yüzdendir ki üreticimizin her daim yanında oluyoruz, sorunlarını dinliyoruz ve yardımcı oluyoruz” dedi.

“BU HÜKÜMET HİÇBİR ZAMAN ÜRETİCİYİ YALNIZ BIRAKMAZ”

Hükümet olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını söyleyen Oğuz, “Geçen yıl ek bütçe yapılmadan 2022 yılı bütçesini direkt sadece hayvancılara teşviğe ayırdık. Bu hükümet hiçbir zaman üreticiyi yalnız bırakmaz. Gelişen süreçte gereken şeyler yapılır. O yüzden üreticimiz rahat olsun, biz her zaman devlet olarak üreticinin yanında olacağız” söyledi.

“ALTERNATİF BESİNLERLE HAYVANCIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

Bakanlık olarak alternatif beslenme yöntemi ve üretim yöntemiyle ilgili çalışmalara başladıklarını dile getiren Oğuz, “İleriki süreçte bizi neler bekler bilemiyoruz ama biz alternatif besinlerle hayvancılarımıza, üreticimize desteğimizi sürdüreceğiz. Hayvanlarımızı beslemek için alternatif besinlerle hayvancımızın yanında olacağız” vurgusunu yaptı.

“PARAMIZI YURT DIŞINA VERMEK ZORUNDA KALIYORUZ..”

Ülkemize yetebilecek bir üretim kapasitesine sahip olduğumuzu fakat yağmurun yağmaması ve kuraklığın varlığıyla yurt dışına bağlı durumda kalmak zorunda olduğumuzu vurgulayan Oğuz, “Kendi ülkemize yetebilecek bir kapasiteye sahibiz ancak yağmurun yağmaması, kuraklığın olması sonucunda kendi üretebileceğimiz ürünü yurt dışından tedarik etmek zorunda kalıyoruz. Paramızı yurt dışına vermek zorunda kalıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2023, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104