Oğuz: Karşı taraf hiçbir şey vermedi

banner37

UBP Milletvekili Dursun Oğuz, Cumhurbaşkanı’nın Meclis’te milletvekillerine Kıbrıs konusuna yönelik bilgilendirme yapmasını istedi.

banner87
Oğuz: Karşı taraf hiçbir şey vermedi
banner90
banner99

Cumhurbaşkanı’nın bazı yasalar ve bürokrat atamalarına yönelik tavrının güvensizliğe yol açtığını söyleyen Oğuz, bütünlüğü sağlaması gerektiğini belirtti.

Oğuz, Kıbrıs konusunun ne zaman sonuçlanacağının bilinmediğini, Annan Planı ve sonrasında umutların arttığını ancak karşı tarafın tavrının yine değişmediğini, Rumların Kıbrıslı Türkleri eşit olarak görmediğini ve görmeyeceğini söyledi.

“Siz ne kadar taviz verirseniz verin, karşı tarafın tutumu değişmedikçe bir çözüm bulunamaz” diyen Oğuz, toprak konusunda da Akıncı’nın 29.2’yi ortaya koyarak tarihe geçtiğini ancak karşı tarafın hiçbir şey vermediğini belirtti.

“Garantilere dokunduğumuz an göçü başlatmış oluruz” diyen Oğuz, güven konusunda yaşanan sorunların insanları göçe zorladığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı’nın zamana oynadığını savunan Oğuz, “Hep taviz verdik. Ne kazandık hiçbir şey. Bizim için kırmızı çizgi güvenlik, garantiler ve Türk askeridir” dedi.

Kıbrıslı Türklerin doğal gazda hakkı olduğunu, bu hakkın verilmesi gerektiğini dile getiren Oğuz, “Biz bu yolu Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yürümeliyiz. Bu süreçte Türkiye ile daha sıkı işbirliği yapmalıyız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75