banner6

Oğuzhan Hasipoğlu, Başbakan Ünal Üstel ile ilgili ortaya atılan dedikodularla ilgili açıklamada bulundu

banner37

Oğuzhan Hasipoğlu, Başbakan Ünal Üstel ile ilgili ortaya atılan dedikodularla ilgili açıklamada bulundu
banner99

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri ve Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu bazı kesimlerin Başbakan Üstel ile ilgili yaratılan dedikodularla ilgili açıklamada bulundu;

GERÇEKLİK PAYI YOK...Ulusal Birlik partisi Genel Sekreteri ve Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu gerek hükümet gerekse Başbakan Ünal Üstel ile ilgili ortaya atılan iddia ve çıkarılan dedikodularla ilgili çok net bir açıklama yaptı. Hasipoğlu, "Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ünal Üstel 
hakkında çıkarılan dedikoduları şaşkınlık ve üzüntü içerisinde duyuyor ve  sosyal medyada görüyorum. Bazı sosyal medya siteleri de sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakacağı şeklinde anlamsız haberler yaymaktadır. Bunların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. 
Başbakanımız çok ağır bir kornea nakli ameliyatı geçirmiştir. Buna rağmen korunarak görevinin başına zaman kaybetmeden  geçmiştir. Yerel seçim döneminde inanılmaz bir performans sergilemiş, 40 günde neredeyse adayı dört kez turlamış, tüm köyleri kahveleri ziyaret etmiştir, birçok vatandaşın elini sıkmıştır" dedi.

KİMSE İSTİKRARI SORGULAMASIN...
Hasipoğlu ayrıca şu ifadeleri kullandı: "Son yerel seçimlerde partimiz üç  büyük şehiri kaybetmesine rağmen altı önemli yeri kazanıp yine en fazla belediye meclis üyesi sayısına sahip olarak  birinci parti olmuştur.

Ünal Üstel başkanlığındaki hükümetimiz gerek kamu çalışanlarını gerekse özel sektör çalışanlarını mağdur etmemiştir. Gerekli ekonomik tedbirleri alarak yüksek enflasyon ve Covid 19 pandemisinin yarattığı kötü mali tablolara rağmen ülkede istikrarlı bir ekonomik yapı sağlanmaya başlamıştır. Ne erken seçim vardır, ne de kurultay. 
Kimse sayın Üstel ile ilgili asılsız haberleri yayarak görevi bırakacağı dedikodusu yaymaya kalkmasın.  Gerçekleştirdiğimiz Grup, MYK ve Parti Meclisi toplantılarında Başbakan Üstel’’e tam destek kararı çıkarken, ayrıca tüzük değişikliği yapmak için kendisine yetki verilmiştir .


EN ERKEN SEÇİM; 2025 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİDİR...

Erken seçim olmayacağı gibi, erken kurultay da sözkonusu değildir. Kurultayımız zamanı gelince yapılacaktır" diyen Hasipoğlu, şunları da kaydetti: " En erken seçim 2025 cumhurbaşkanlığı ve 2026 yerel seçimleridir. 
Ünal Üstel başkanlığındaki UBP-DP-YDP hükümetinin yarattığı istikrar ve almaya başladığı ciddi ekonomik  tedbirler ile birlikte kesintisiz vatandaşımıza hizmet etmeye devam edecektir..."

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2023, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104