banner6

Oktay: Derinya bölgesine TOKİ ile birlikte sosyal konut projelerini başlatacaklar

banner37

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile ortak basın toplantısı düzenliyor.

Oktay: Derinya bölgesine TOKİ ile birlikte sosyal konut projelerini başlatacaklar
banner99

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile ortak basın toplantısı düzenliyor. Toplantıda KKTC’ye yönelik elektrik iletimi, gençlere, TOKİ konutu ve sağlık alanında önemli kararlar alındı.
 

Tüm hazırlıklar hükümet nezdinde yürütülecek” diyen Oktay, Gazimağusa’daki Derinya bölgesine TOKİ ile birlikte sosyal konut projelerini başlatacaklarını kaydetti. Oktay, KKTC’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye’nin sağlık sisteminden yararlanması için çalışmalara başladıklarını da müjdeledi.
Oktay, 2023 protokol hazırlıklarını da en kısa zamanda tamamlayıp paylaşacaklarına vurgu yaptı. 


Ünal Üstel ile görüşmelerinde Türkiye - KKTC işbirliği ile geliştirilen projeleri ele aldıklarını ifade eden Oktay, “Derdimiz KKTC’nin istikrarla büyümesi ve güçlendirilmesidir. Turizm, eğitime, tarım ve ticaret noktasında ambargoları kırmak istiyoruz” dedi. Oktay, KKTC’nin istikrarı yakalaması ve burada yaşayan herkesin refahının yükselmesini hedeflediklerini kaydetti.

“KKTC’nin tanınması için seferber olmaya devam edeceğiz” diyen Oktay, garantör ülke olarak çözüm için mücadele edeceklerini dile getirdi. Oktay, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde KKTC’nin yanındayız. Çözüm odaklı ve her zaman Kıbrıs Türkü’nü destekleyen anlayışla mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2023, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104