banner6

Okul çantasında 1 kiloluk satışa hazır uyuşturucu!

banner37

Beyarmudu-Türkmenköy Kavşağı’nda, bir araçtaki okul çantası içerisinde, koli bandıyla sarılı 5 naylon poşette, 1 kilo uyuşturucu ele geçirildi; Suriyeli 3 genç tutuklandı

Okul çantasında 1 kiloluk satışa hazır uyuşturucu!
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri dün Beyarmudu-Türkmenköy Kavşağı’nda, bir araçtaki okul çantası içerisinde, koli bandıyla sarılı ayrı ayrı 5 naylon poşette, toplam 1 kg ağırlığında Hintkeneviri (Skunk) türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye, piyasaya sürülmeden el koydu.

banner134

Polis, meseleyle ilgili araç sürücüsü Suriyeli O.A. (E-38) ile araçta yolcu olarak bulunan A.A. (E-23) ve A.M. (E-25)’yi tutukladı ve mahkemeden, gıyaplarında, tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer'i, meseleyle ilgili yeminli şahadet vermesi için tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Nurettin Enginer, 21 Eylül 2021’de, saat 15.30’da, Dörtyol Polis Karakolu’ndan aldığı bir bilgide, Türkmenköy Çemberi’ndeki bir araçta, şüphe üzerine bir arama gerçekleştirdiklerini anlattı.

Nurettin Enginer, LH 364 plakalı araç sürücüsü Suriyeli O.A. (E-38) ile araçta yolcu olarak bulunan A.A. (E-23) ve A.M. (E-25)’nin, Dörtyol Polis Karakolu’nda sevk edildiğini belirterek, yaptığı aramadan söz etti.

Enginer, araçtaki aramada, arka koltuktaki O.A.’ya ait okul çantası içerisindeki koli bantlarına sarılı şeffaf naylon poşetler içerisinde, 243, 225,30, 248 ve 254 gramdan oluşan 5 pakette yaklaşık 1 kg ağırlığında Hintkeneviri (Skunk) türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak el konulduğunu söyledi.

Meselenin ciddiyetine vurgu yapan tanık polis, emareleri incelenmesi için ilgili laboratuvarlara göndereceğini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren yargıç, konu suçun ciddiyetine değindikten sonra, zanlıların ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı ve tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104