banner6

Okul harcını sahte parayla ödedi

banner37

Lefkoşa’daki bir banka şubesinden yapacağı ödeme için verdiği 50 ABD Doları sahte çıkan H.A.O., ve parayı aldığını söylediği arkadaşı V.O.F. tutuklandı

Okul harcını sahte parayla ödedi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize öğrenci statüsünde gelen H.A.O. isimli kişi, okul harcını ödemek için banka şubesine verdiği 50 dolarlık banknotun sahte çıkması üzerine tutuklandı. H.A.O.’nun parayı aldığını söylediği arkadaşı V.O.F. isimli kişi de kısa sürede tespit edilerek yakalandı ve iki zanlı dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 2’şer günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, ele geçen 50 dolarlık sahte banknotun yakın zamanda Lefkoşa ve Girne’de meydana gelen 50 dolarlık sahte para meseleleriyle bağlantısının olabileceğine dikkat çekti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Vasfi Özbey’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özbey, 21.09.2021 tarihinde saat 14.00 raddelerinde Lefkoşa’da Küçük Kaymaklı Şehit Mustafa Ruso Caddesi üzerinde faaliyet gösteren İş Bankası Merkez Şubesi’ne okul harcını yatırmak için giden zanlı H.A.O.’nun tasarrufunda bulundurduğu bir adet sahte 50 Amerikan Doları’nı bankaya verip tedavüle sürdüğü esnada tespit edildiğini kaydetti.

Zanlı H.A.O.’dan yapılan soruşturmada konu parayı zanlı V.O.F.’den aldığının öğrenildiğini dile getiren Özbey, meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını ve zanlıların yakın tarihlerde Lefkoşa ve Girne bölgelerinde meydana gelen “sahte para tedavüle sürme” meseleleriyle bağlantılarının olup olmadığının araştırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Her iki zanlının da KKTC’deki ikamet durumlarının araştırılması gerektiğini söyleyen Özbey, zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılıklarının kuvvetle muhtemel olduğundan iki gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104